TBMM Başkanlığı Kupası Yarışları Pazar Günü Gerçekleşti.

05/10/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Fotoğraflar: Cyclingtr Media Team (Güldem Funda Ulutürk)

 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen 90. yıl Bisiklet Koşusunun Halk yarışlarına milletvekilleri de katılarak, yarışa renk kattılar.

TBMM Kupası 90.Yıl Bisiklet Yarışları şenlik havasında geçti. Şeref Kapısı önünde bisikletçilerle bir araya gelen Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, 90. yıl etkinlikleri kapsamında sporun diğer dallarında da etkinlikler düzenleneceğini belirterek “TBMM ve spor sık sık gündeme gelecek. Dereceye girecek sporcuları Cumhuriyet altını ile ödüllendireceğiz. Yarışların kazasız, belasız tamamlanmasını diliyorum.”dedi.

Sarı mayo giyecek sporculara ihtiyaç var

Lise yıllarında bisiklet yarışlarını radyodan naklen yayınlandığını, uluslar arası yarışları radyodan takip ettiğini anlatan Şahin, “Bu yarışlarda genellikle sarı mayoyu hep Türk bisikletçileri giyerlerdi. İki tane milli bisikletçi hatırlıyorum. Bunlardan bir tanesi Rıfat Çalışkan’dı, bir diğeri de Erol Küçükbakırcı’ydı. Her ikisi de Konyalıydı. Radyodan canlı yayınlanan yarışlarda bu iki önemli insanın sürekli ismi okunur, sarı mayonun sahibi oldukları açıklanırdı. Bizde o yıllarda spor sever gençler olarak bu haberlerden son derece mutlu olurduk. Şimdi Bisiklet Federasyonu Başkanımız aramızda. O da ülkemizde uluslar arası düzeyde yapılan tanıtım amaçlı ki yıldır önemli organizasyonlara imza atıyor. Yarışlar özellikle Antalya’da gerçekleşiyor ve Antalya’nın tanıtımına çok ciddi katkılar sağlıyor. Ama Erol Küçükbakırcı gibi, Bununla beraber Rıfat Çalışkan gibi sarı mayoyu giyecek sporculara ihtiyacımız var.”diye konuştu.

 

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’da konuşmasında, federasyon olarak 90. Yıl Bisiklet Yarışını TBMM ile ortaklaşa organize ettiklerini, emeği geçenlere teşekkür edip, sporculara başarılar diledi.

TBMM Başkanı Şahin’in bayrağı kaldırmasıyla saat 10.00’da Halk Koşusuna katılan milletvekilleri ve vatandaşlar start aldı. Her zaman koyu renk takım elbiseleriyle Meclis’te dolaşan milletvekilleri, yarış nedeniyle giydikleri eşofmanlarla yarışlara ayrı bir renk kattı. Meclis içerisinde tur sonunda Halk Koşusu sona erdi. Şahin’in verdiği startla saat 11.00’da Genç Erkekler ve bir dakika arayla da Master erkekler start aldı. TBMM etrafında 4.9 kilometrelik parkuru, genç erkekler 12 tur, master erkekler ise 8 tur attı.

Yarışların sonunda Genç Erkekler, Master erkekler, Elit Erkekler klasmanlarında dereceye girenlere kupa ve madalyalarını TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin sundu. Sporcuları tek tek tebrik eden Şahin, Genç erkeklerde vaat ettiği Cumhuriyet Altını ödüllerini de takdim  etti.  Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, TBMM Başkanı Şahine Teşekkür plaketi sundu. Meclis adına da Şahin, Müftüoğlu’na bir teşekkür plaketi verdi.

Yarışlara katılan tüm sporcular, madalya ile ödüllendirildikten sonra Şahin, sporculara Meclis Bahçesinde kokteyl verdi.

 

Haber ve diğer fotoğraflar : www.bisikletfederasyonu.gov.tr

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın