Taylor Phinney’de Kırık Yok… İtalya Turu Lideri-Pembe Mayo Yarın Start Alacak

08/05/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

 

2012 İtalya Bisiklet Turunun 3. ve Danimarka’da alınan son startın finişinde yaşanan kaotik kazada sağ ayak bileğinden yaralanan Pembe Mayo’nun sahibi, genel sıralama lideri Taylor Phinney kazadan en çok etkilenen isimlerden biri olmuştu. Ambulansta sağ bileği sarılan sporcu podyum seramonisine ayağındaki bandajla katılarak pembe mayosunu yeniden giymiş, kazanın acısına rağmen büyük cesaret örneği göstererek devam… demişti.” Ben akranların karşısında izleyen fanatiklere, izleyicilere ve aileme iyi olduğumu göstermek istedim.” diyerek podyuma çıkışındaki azmin açıklamasını yaptı.

 

Photo Credit: Daniele Badolato LaPresse/RCS Sport

 

Photo Credit: Gian Mattia D’Alberto LaPresse/RCS Sport

 

İtalya Bisiklet Turunun ilk dinlenme gününün bugün olması kaza sonrası avantaj olarak kabul edilebilir. Yine de tedavi gereken ayak bileği için Danimarka’dan İtalya’nın Verona şehrine transfer edilen kafile ile Verona’daki tedaviyi sakat ayak bileği ile beklemek durumunda kaldı. Havaalanı, uçuş yolculuğu, Verona’ya transfer derken tedavi için uzun süre bekleyen Phinney’in takımı BMC Racing Team Başkanı Jim Ochowicz ve takım doktoru Dario Spinelli ile Verona’daki hastaneye akşam saatlerinde ulaşabilece BMC Yardımcı Direktör, Fabio Baldato tarafından açıklandı.

 

Akşam saatlerinde hastaneye giden Phinney’in 3 dikiş gerektiren derin yarasında röngen sonuçlarına göre kırığa rastlanmadığı bildirildi. Takım doktoru Dario Spinelli, “Bugün ilerleyen saatlerde yeniden röntgen alıp gelişme sürecine bakacağız. Bu sorunun dinlenme gününden birgün önce yaşanması iyi oldu. Transfer ve tedavi süreci çok uzun sürdü. Taylor geceyi rahat bir uyku ve yarış stresinden uzak geçirdi.” açıklamasını yaptı. Büyük turların basın tanıtımları çılgınlığında dinlenme gününde beklenen Genel Klasman lideri basın açıklamaları, röportajlar gibi yoğunluğa önlem olarak BMC takımı Taylor Phinney’in yaşadığı kaza sebebiyle rahatsız edilmemesini rica ederek gerekli açıklamaları takım basın danışmanlarının vereceğini özellikle belirtti. Giro’nun 4. etabı yarın Takım Zamana Karşı olarak koşulacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın