Takashi Miyazawa Saxo Bank’a Transfer Oldu

25/10/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2011 Türkiye Bisiklet Turuna Farnese Vini-Neri Sottoli takım kadrosunda katılan Japon spocu 2012 sezonu için Riis ile anlaştı. Yeni sezonda Alberto Contador ile aynı takımda olacak olan 33 yaşındaki sporcunun yeni takımda uyum sağlaması tahmin ediliyor. 2011 sezonunda Farnese Vini takımında yarışsa da takımdan kopuk, iletişim sorunu yaşayan Japon sporcu ülkemizde sönük bir performans sergilemişti.

 

2010 Japonya Ulusal Yol Şampiyonu bu yıl Milano-San Remo klasiğinde erken başlayan kaçış grubunda iyi performans sergilemişti. Paris-Brussel yarışını 5. olarak tamamlayan sporcunun 2012 sezonu için 1 yıllık sözleşme yapması, Geox takımı sporcularına bütçe ayrılmazken Miyazawa’nın alınması şaşkınlık yarattı. Açıkçası klasik yarışlarda bu yıl 2 kez iyi performans sergileyebildi. Türkiye Bisiklet Turu gibi çok etaplı turlardan uzak kalan sporcunun bu yıl ülkemizdeki performansı da kötüydü ve Alanya’daki final etabı sonrası genel sıralamayı 119.sırada tamamladı. Bjarne Riis, Geox takımının yaşadığı şok sonrası yeni takım arayışına giren sporculardan, Contador’un isteği üzerine destek sporcu transfer edebilecekken Miyazawa’yı seçmesi şaşırttı. Geox sporcuları için Saxo Bank’ın bütçesi olmadığını belirten Riis, Miyazawa’nın takım için iyi çalışacağını belirtti.

 

Takashi Miyazava, eğer Farnese Vini’deki gibi gözle görülür takımdan uzak ve soğuk kalmaya devam ederse, Saxo Bank takımı için yararlı olamayabilir. Zira, sporcunun genel yarış karakteristiğine bakıldığınd, takım sporundan ziyade bireysel denemeler yapıp, takımdan kopuk, bireysel yarışıyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın