Strade Bianche 2012 için 14 Takım Davetiyesi Açıklandı

27/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

3 Mart’ta 1.1 kategorideki tek günlük yarış 2012 Strade Bianche ile start alacak 14 takım belli oldu. UCI Avrupa Turları listesindeki yarışa bu 14 takım 8’er sporcu ile katılım sağlayacak. Avrupa klasikleri sezonunun önemi artan yarışlarından Strade Bianche World Tour listesinde olmadığı için tüm profesyonel takımlar katılamıyor. Davetiye ile seçilen takımların katılım sağlayabildiği tek günlük klasiğin 2012 katılımcıları olarak 7 Pro takım,  7 Pro Continental takım belirlenerek eşitlik sağlanmış. İlki 2007 yılında yapılan Strade Bianche klasiğinin 2011 galibi, klasiklerin güçlü ismi Philippe Gilbert idi. Chianti-Gaiole’den alınacak start sonrası zemini sıkıştırılmış toprak ve bozuk zeminli sektörlerin bulunduğu keyifli parkuru, İtalya’nın dar sokaklarında esecek bir klasik fırtınası sonrası Siena’da Piazza del Campo’da finişe girilecek. Geçen yıl Alessandro Ballan ve Philippe Gilbert arasında geçen mücadeleyi, dar sokakların virajlarında keyifle izlemiştik. Bu yıl aynı takımda olan ikilinin BMC takımında ortak çalışırken izleleme olasılığımız yüksek. Takımlar henüz takım kadrolarını açıklamadıysa da bu ikilinin Strade Bianche 2012 parkuru için seçilmeleri yüksek ihtimal.

 

 

2009 yılı Strade Bianche’den bir kare. Strade Bianche’nin özel, zorlu, dar, bozuk toprak söktörlü yarışı 2011 Tour of Marmara’nın detayındaki benzerliğiyle de çağrışım yaptırıyor. Bu çağrışıma değinmemin sebebi ise Avrupa’nın hayran olunan yarış ve bisiklet kültürüne benzer kültürümüzün varlığına ve sahiplenmenize ve zevkle izlemenize dikkat çekmenin gerekliliğidir.

 

 

 

 

 

Eski Adı ile Montepaschi Eroica, 2009 yılında isim değiştirerek Monte Paschi Strade Bianche adını aldı. RCS Sport organizatörlüğünde gerçekleşen yarış, Organizatörü de dahil olmak üzere Strade Bianche olarak günlük kullanımda isimlendiriliyor. 2012 için davetiyeleri kesinleşen 14 takım bilgileri ise;

 

 

UCI ProTakımlar:

Astana Pro Team (KAZ)
BMC Racing Team (USA)
Garmin – Cervelo (USA)
Lampre – ISD (ITA)
Liquigas – Cannondale (ITA)
Movistar Team (ESP)
Radioshack – Nissan (LUX)

UCI Pro-Continental Takımlar:

Acqua & Sapone (ITA)
Colombia – Coldeportes (COL)
Colnago – CSF Inox (IRL)
Farnese Vini (GBR)
Project 1T4I (NED)
Rusvelo (RUS)
Team Type 1 – SANOFI (USA)

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın