Strade Bianche 2012 Davetiyelerinde Değişiklik

16/02/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

3 Mart’ta startını alacak Strade Bianche için 14 takımın ismi Ocak sonunda açıklanmıştı. Ancak Pro Continental takımlardan RusVelo takımının Lojistik problem yaşaması sebebiyle start alamayacağını belirtmesi üzerine bir takımlık yer açıldı. Kesinleşen takımlar arasında ismi açıklanan RusVelo takımı yerine, yarışın organizatörü RCS Sport-La Gazzetta della Sport Utensilnord-Named (IRL) takımını davet etti.

 

Tek günlük klasiğin bu yıl 6.edisyonunda organizasyondan alınan sürpriz davet için, Utensilnord-Named takım menajeri Fabio Bordonali,” Strade Bianche’ye katılım için RCS Sport’dan davet almak bizim için sürpriz oldu. Milan-San Remo ve Il Lombardia için davet aldığımızda çok mutlu olmuştuk. Ancak Strade Bianche gibi uluslar arası bir yarış organizasyonunda da şans verilmesi bize fazladan motivasyon kattı.” dedi.

 

6.Edisyonun start alacağı 3 Mart Cumartesi günü 14 takım 8 sporcu ile katılım yapacak. RusVelo yerine, Utensilnord-Named takımının davet edilmesi ile klasikte start alacak takım isimleri aşağıdaki gibi revize oldu.

 

UCI ProTakımlar:

Astana Pro Team (KAZ)
BMC Racing Team (USA)
Garmin – Cervelo (USA)
Lampre – ISD (ITA)
Liquigas – Cannondale (ITA)
Movistar Team (ESP)
Radioshack – Nissan (LUX)

UCI Pro-Continental Takımlar:

Acqua & Sapone (ITA)
Colombia – Coldeportes (COL)
Colnago – CSF Inox (IRL)
Farnese Vini (GBR)
Project 1T4I (NED)
Utensilnord-Named (IRL)
Team Type 1 – SANOFI (USA)

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın