Steven Cummings BMC Racing Team’e Transfer Oldu

06/10/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

2007 yılında Dünya Bisiklet Tarihine efsane gibi yerleşen takım Discorvery Channel tecrübesine sahip Steven Cummins önce Barloworld daha sonra 2010-2011 sezonu için Team SKY adına yarışmıştı. Sözleşmesinin yenilenme tarihinde SKY’dan ayrılma kararı alan Steve Cummings yeni takımı için 2011 Fransa Bisiklet Turu galibi Cadel Evans’ın takımı ile anlaştı. Cummins her tip sürüşte adını geçirmeyi başarıran ama asıl uzmanlığı Zamana karşı olan bis sporcu. Pist bisikleti kökenli 30 yaşındaki İngiliz 2011 Britanya Zamana Karşı ikincisi.

 

 

2008 yılında Barloworld takımının Giro d’italia takım kadrosunda çok etaplı büyük turları da tecrübe edinen Cummings o yıl 19.etabı 4.sırada tamamlamıştı. 2011 Dünya Şampiyonasında Mark Cavendish’e Gökkuşağı mayoyu kazandıran SKY takımının bir parçası olarak Cavendish’i finişe taşıyan Cumming önümüzdeki sezon BMC takımı adına yarışacak. Önceki yıllara nazaran tecrübe ve formunun zirvesine doğru çıkan Steven Cumming bu yıl formda bir yıl geçirmesine nazaran SKY takımının Bradley Wiggins odaklı basın açıklamalarında biraz gölgede kaldı. Ancak yakınen takip edenler Cummings’in bu yılki performans artışına dikkat etmiş görünüyor. Zira kadro seçimi konusunda hassas çalışan BMC takımında Cummings gibi bir domestik, Cadel Evans, önümüzdeki sezon BMC takımı adına yarışacak 2010 Dünya Şampiyonu Thor Hushovd ve yine önümüzdeki sezon BMC için yarışacak, 2011 UCI Puan Sıralaması lideri klasiklerin bu yılki kralı Philippe Gilbert için iyi bir domestik olacaktır.

 

 

 Önümüzdeki sezon için çok iyi transferler yapan BMC takımının genel eksiği fazla lider isme sahip olup dengeleri kurabilecek ve domine edebilecek isimlere olan ihtiyaçtı. Aksi takdirde takım içi çıkabilecek liderlik çekişmesinin boy gösterme olasılığı yüksekken Steven Cummings’in transferi ile yıldız isimlerin akabinde domine edecek isimler yönlenildiğini gösteriyor. Bu yıl Steven Cummings’in ismi çokça duyacağız.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın