Stefano Garzelli Vini Fantini – Selle Italia ile Anlaştı

25/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

‘Korsan’ lakapli tecrübeli bisikletçi Stefano Garzelli, Vini Fantini –  Selle Italia ile 1 yıllık sözleşme imzaladı ve 2013 Giro d’Italia’ da tekrar yarışacağını açıkladı. Aslında Aqua – Sapone ile 6 yıllık sözleşmesi bulunan ‘yaşlı kurt’ un, takımın önümüzdeki sezon yarışmayacağının açıklanmasının ardından, Giro’ da yarışabilmek için bu kararı aldığı açıklandı.

 

İtalyan basınına açıklamalarda bulunan Garzelli, ” Giro, bir kez daha benim hayalim. Tüm kariyerim Giro’ nun etrafında şekillendi. Ancak unutmamalıyız ki öncelikle Giro’ ya davet edilmeliyiz. Ayrıca mayıs ayında sezonu kapatmayacağım. Tüm sezon yarışmaya devam edeceğim.” dedi.

 

39 Yaşında olmasına rağmen yarışmanın içerisinde olabileceğini söyleyen Garzelli, ” Hala kararlılığımı ve istekliliğimi sürdürüyorum. Bir kaç sebepten dolayı kendimi zor bir sezonda ispatlamak istiyorum. Bence bunu yapabilirim.” dedi. Ayrıca Garzelli, eski takımı Aqua – Sapone’ nin 2013 Giro d’Italia’ ya için wild card alamamasından dolayı büyük hayal kırıklığına uğradığını da sözlerine ekledi.

 

‘Korsan’ Garzelli, 2000 yılında Giro d’Italia’ yı kazanmış, 2002 yılında ise 2. sırada tamamlamıştı. Bu sezonlarda toplam 10 adet etap birinciliği elde etmişti. 2009 ve 2011 yıllarında ise dağların kralı mayosunu elde etme başarısı göstermişti. Bu yılki hedeflerinden de bahseden Garzelli, ” Kendimize gerçekçi hedefler belirledik. Bir etap birinciliği benim ve Fantini için harika bir başarı olur. Kim bilir belki de dağların kralı mayosunu tekrar kazanırım.” dedi.

 

Garzelli bu yılla birlikte tam 17 senedir profesyonel olarak pelotonun içerisinde yer alıyor. 17 yıllık tecrübesi ile bisikletin şu an geldiği nokta ile de bazı açıklamalarda bulunan ‘Korsan’, ” Benim başladığım yıllarla şu an tamamen farklı. Bisiklette artık daha fazla medya, iş dünyası ve pazarlama var. Daha mı iyi yoksa daha mı kötü bilmiyorum ama daha fazla Avrupalı bir görünüm kazandı.”

 

Stefano Garzelli hedeflerine ulaşbilir mi bunu şu anda söylemek imkansız ancak 39 yaşındaki bir sporcunun hala bu kadar iddiali konuşması onun spora olan sevgisini ve içindeki başarma arzusunu herkese göstermesi gerçekten örnek alınacak bir davranış. Cyclingtr.com ekibi olarak Giro d’Italia başladığında siz de Garzelli’ nin hedefine ulaşıp ulaşamadığını bizler aracılığıyla takip edebilecekseniz.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın