SKY’da Savaş Başlıyor: Wiggins vs Froome

20/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Team Sky, geçtiğimiz ay 2012 yılının Tour de France şampiyonu ve olimpik altın madalyalı ismi Bradley Wiggins’in önümüzdeki sezon Giro d’Italia zaferine odaklanacağını açıklamaştı. Ardından, 2013 Fransa Bisiklet Turu için takım liderini Christopher Froome olarak belirlemişti. Ancak geçtiğimiz hafta Wiggins’ in hem Fransa Bisiklet Turu, hem de Giro galibiyeti için çalışacağını açıklamasının ardından ortalık karışmış ve Froome’un bu olaya ilk tepkisinin ne olacağı merak konusu olmuştu.

 

Wiggins’in bu açıklamalarının ardından Froome ilk tepkiyi verdii. ” Takım bu sezon için Fransa Bisiklet Turu’nda benim arkamda olacağını açıklamıştı. Ayrıca bu destek Dave Brailsford ( Takımın sportif direktörü)’ un kendisinden direkt olarak verildi. Bana ‘ turun asıl adamı sensin, buna odaklan’  demişti. Bende şimdiden buna uygun bir program oluşturdum ve çalışmaya başladım.”  dedi.

 

Ancak Dave Brailsford’un geçtiğimiz gün konuyla ilgili yaptığı açıklamaları ise Froome’a söylediklerinden biraz farklı. ” Şu anda Chris full gazla tura odaklandı. Brad ise farklı bir rota çizmişti. Ancak son açıklamasının ardından ikisi de ellerinden gelenin en iyisini yapacak ve son sözü bacaklar söyleyecek.” dedi.

 

Bu arada Chrsitopher Froome açıklamarının sonunda Wiggins’e olan öfkesini de belirtmiş oldu. ” Tur zamanı geldiğinde dönüp bakıcam ve Brad’in en az benim kadar profesyonel olmasını bekleyeceğim.” dedi.

 

Christopher Froome’un, Wiggins’in açıklamarına oranla daha soğukkanlı ve akıllıca yorumlarda bulunduğunu söyleyebiliriz. Bakalım önümüzdeki günlerde konuyla ilgili yapılacak yorumlar ne şekilde olacak?

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın