SKY’da Beklenen Yaprak Dökümü: Sean Yates ve Steven de Jongh Emekliliğini Açıkladı!

28/10/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

SKY’ın, dopinge karşı mücadelesini sergileme yolundaki sözleşmelerin imzalanması beklenen vedaları da beraberinde getirdi. Önce, yarış koçu Bobby Julich 1990’lı yılların sonunda doping kullandığını itiraf ederek takımdan ayrılmıştı. Beklenen isimlerden  hareket gelmeyince Telegraph gazetesi, geçmişlerine değinerek, takımın iki sportif direktörü; Sean Yates ve Steven de Jongh’in de çıkması gerekliliğini vurguladı.

 

Sean Yeats, 1992-1996 yıllarında Motorola takımında Lance Armstrong ile
yarışmıştı. Armstrong’un 2005 yılında 7.kez kazandığı Fransa Bisiklet Turunda
ise Yates, Armstrong’un takımı Discovery Channel’ın Sportif Direktörüydü. Steven de Jongh ise 2011 sezonu ile takıma katılmış ve daha çok takımın klasiklerdeki kalbiydi. 1998 Fransa Bisiklet Turunda, polis baskını gören, 38 yaşındaki Hollanda’lı da bu sezon sonunda emekli olacağını açıkladı.

 

Takımın Dopinge Sıfır Tolerans, projesi kapsamında, maddi tazminatı kapsayan doping için geçmişi ve şu anı ile temiz olduklarını söyleyenlerin imzaladığı sözleme hareketi devam ediyor. Sean Yates’in ayrılması bekleniyordu. Sürpriz isimlerin de çıkacağı tahmin ediliyordu. Nitekim, Sean Yates haricinde takımla bağlarını koparanlar dikkatleri üzerine çekiyor.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın