Sky, Takım Zamana Karşı İçin Fransa Turu Kadrosundan Seçim Yaptı

22/09/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

SKY takımının zamana karşıdaki güçlü kozlarından Bradley Wiggins’in yer almadığı takım zamana karşı dünya şampiyonası takım kadrosu için güçlü isimlerde karar kılındı. Sky, bu yıl Fransa Bisiklet Turu şampiyonluğunu kazanan isimlerden 6 kişilik takım zamana karşı kadrosu belirledi.

Seçilen isimler arasında, bu yıl Fransa Bisiklet Turu’nun Sarı mayosunu kazanan Chris Froome, ayrıca Richie Porte ve Geraint Thomas yer alıyor. Son olarak, Britanya Turunda yarışmakta olan Bradley Wiggins’in galibiyet kapanışını yapacağı final etabı ile çakışan takım zamana karşı dünya şampiyonası sebebiyle start alamayacağı biliniyordu. Takım zamana karşıyı kaçırsa da, Wiggins Çarşamba günü gerçekleşecek bireysel zamana karşı dünya şampiyonasında ve son gün de Chris Froome’a destek olmak amacıyla yol yarışına start alacak.

Sky takımı Froome, Porte ve Thomas üçlüsüne ek olarak 6 kişilik kadrosuna Edvald Boasson Hagen, Vasil Kiryienka ve Kanstantsin Siutsou’yu dahil ederek güçlü bir karma oluşturdu. Froome ve Porte hazırlıklarını Kolorado’da  gerçekleştirdi. Yaz döneminde Froome’un Toskana’ya gelerek parkurda çalıştığı bilgisini de sizlerle paylaşmıştık. Uzun süreli Kolorado kampından sonra Chris Froome’un elde etmek istediği Fransa Turu Şampiyonluğu ve Dünya Şampiyonluğuna hazır olması bekleniyor. Her şekilde, haftanın şampiyonluk senaryosunda yıldızlar savaşının gerçekleşeceği muhakkak.

Dün, 57 kilometrelik zamana karşı parkurunda son antrenmanlarını yapan takımlar arasında SKY’ın takım kadrosu da parkur çalışmalarını gerçekleştirdi. Froome, antrenman sonrası podyuma koşma üzere hazır olduklarını vurguladı. Uzun soluklu şampiyona bekleyişinden sonra, büyük mücadele bugün takım zamana karşı ile başlıyor.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın