Simon Gerrans GreenEdge Takımına Geçiyor

18/08/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Avustralyalı Simon Gerrans SKY takımından ayrılıyor. 2012 sezonundaGreenEdge takım formasıyla yarışacak 31 yaşındaki sporcunun transferanlaşmasının gerçekleştiği GreenEdge takımı tarafından açıklandı.

Bisiklet tarihinde 3 büyük turda etap kazanan tek Avustralya’lı sporcu olanGerrans, yeni tarihini GreenEdge’de yazacak. 2009 yılında Cervélo TestTeam’de yarışan Gerrans, 2010 sezonuyla birlikte SKY takımı formasınıtaşımaya başlamıştı. GreenEdge takımına geçmek yönünde ilk başlardakararsızlık yaşadığını belirten Gerrans, yeni takıma geçişin kendisi vekariyeri için doğru bir adım olup olmayacağını uzun uzadıya düşünüp kontratıimzalamış.

“Kağıt üzerinde yeni bir takım olsa da Shayne Bannan 20 yıldır bisikletiniçerisinde çalışmış çoğu kişinin sevdiği bir isimdir. Onun bu oluşumda doğruolanı yaptığını ve yapacağını biliyorum. Kariyerimde 10 yıldan fazladırbulunan Shayne Bannan ve Gerry Ryan gibi isimler bu takımda yer almış.GreenEdge takımı ile anlaşma imzalamak bana eve dönüş hissi veriyor” dediSimon Gerrans.

GreeEdge takımının genel bakanı Shayne Bannan ise bu anlaşmaya konu olarak32 yaşındaki Avustralyalı sporcu Simon Gerrans’ın 3 büyük tur olan Fransa,İtalya ve İspanya turlarında etap kazandığını, dayanıklılığını vurgulayarakbu zaferlerin basit ve saptayıcı etken olduğunu, hangi takımda olursa olsunönemli bir sporcu olduğunu söyledi. “Simon kariyerinin en güzel zamanlarınıyaşıyor. Zorlu etaplarda kendini kanıtlamış bir sporcu. Eğer kendini bizehedefleyebilirse iyi bir başlangıç olacaktır.” dedi.

 

Simon tek günlük yarışlarda ve özellikle Ardenne Klasikleri’nde bu sezon ilk10’da tamamladı. Gerrans, “Ben hep Ardenne Klasikleri’ni hedeflemiştim. Busezon Amstel Gold Race’i 3. olarak tamamladım. Dönüp baktığımda yeni sezondaGreenEdge takımının desteği ile daha iyisini yapacağımı düşünüyorum” dedi. “AmstelGold Race, Liege-Bastonge-Liege veya Fleche Wallone, gibi klasiklerdenbirini kazanabilirim. Sky takımındaki 2 yılım gayet iyiydi. Profesyonelliğingöstergesi olan ayrıcalıklı bir takım. Bu yılki sezon için geri dönüpbaktığımda Sky takımında dinlendiğim bir sezon oldu. Takımlar nedenAvustralya takımı GreenEdge’e geçtiğimi buradan anlayabilirler” şeklindekibarca bir gönderme de yaptı.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın