Simon Clarke Yeni Sezonda Green Edge Takımında

23/08/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Transfer sezonunda en başarılı isimlerini bünyesine katarak yeni sezondagüçlü isimler ile profesyonel takım olma yolunda ilerleyen Green Edgetakımından yine güçlü bir ismin transfer haberi geldi. Pist bisikletikökenli Simon Clark Avustralya 2008 U23 Yol Yarışı Şampiyonu olmuştu.2009-2010 sezonunda ISD, 2011 sezonunda da Astana takımında yarışan ClarkeAvustralya’nın yeni oluşum takımı Green Edge ile yeni sezon için anlaştı.

Her tip kategoride normalin üstünde performans sergileyebilen Clarke, 2011sezonunda klasiklerde kadroya alınmıştı. 2011Tour of Flanders‘da uzun süreli kaçış performansı sergileyenClarke, takım desteği olması halinde Arnavut kaldırımlı klasiklerde de iyiderece çıkartabilecek yetenekte. Yol yarışlarında da güçlü ve agresif sürüşüile henüz 25 yaşında olan sporcu Green Edge takımında profesyonel takımoluşumu oturtulunca daha iyi performans sergileyecektir. Hem Green Edgetakımı için hem de Simon Clarke için başarılı bir transfer anlaşması olarakgörüyorum.

Bugün transferin gerçekleştiğine dair duyuru yapan Green Edge takımıaçıklamasında “Bu takımın hayata geçmesi Shayne Bannan’ın 20 yıllık hayalive çalışmaları ile oluyor. Bir hayaldi, ancak Shayne Bannan’ın programınıgeliştirmesi ile şimdi gerçeğe dönüşüyor. Avustralya Bisikleti’nde çığıraçan bu takımda olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Green Edge takım direktörü Shayne Bannan ise “2009 UCI Yol Şampiyonası’ndaSimon’un görevi takım liderleri olan Cadel Evans ve Simon Gerrans’ıkorumaktı. Yaşına göre hafızalarda kalan mükemmel bir iş çıkarmıştı. Birkaçkez ana grup önündeki liderlere su takviyesi yapmıştı. Cadel yarışıkazanmıştı ve Simon 10. bitirmişti” dedi. Clarke’ın profesyonel yarışlardahenüz 3. yılı, ancak 3 yıllık geçmişe bakıldığında gelişim hızının yüksekolduğu görülüyor.

Simon Clarke “Gelecek yıl büyük bir günlük yarışlarda bulunup yarışmakistiyorum. Özellikle Ardenne Klasikleri gibi. Ve büyük tur deneyimi İtalya,Fransa ya da İspanya gibi” dedi. Takım Simon Clarke’ın takım içi destekçalışmalarından ümitli görünüyor. Ve Clarke’ın takım çalışmasını beğeniyorgörünüyor. Simon için bilinip desteklendiği bir takımda yarışmak ona dahaverimli bir sezon tecrübesi yaşatacaktır.

 

Clarke, 2011 Türkiye Turu’na katılmak üzere Astana takım kadrosundaaçıklanmış, ancak son anda takım kararı ile turdan geri çekilmişti.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın