Simon Clarke Daha Büyük Başarılar Peşinde

28/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Orica – GreenEdge’in yetenekli bisikletçisi Simon Clarke, geçtiğimiz yıl Vuelta’da kazandığı Dağların Kralı mayosundan sonra önümüzdeki yıl gözünü kırmızı mayoya dikti. Başarılı Avustraşyalı, kariyerindeki en iyi sezonlardan birini geçirdikten sonra vites yükseltmeye karar verdiğini açıkladı.

 

” Birçok bisikletçi katıldığı ilk Büyük Tur’da sonucu önemsemeden sadece bitirmeye ve tecrübe kazanmaya odaklanır.” diyen Clarke, ” Benim için de geçtiğimiz yılki Vuelta sadece tecrübe kazanmak içindi. Ancak beklentilerimin çok üstünde bir performans ortaya koydum. Açıkcası pro bisikletçiler her zaman zorlar ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlar. Ben ise önümüzdeki sezon yapabileceğimin en iyisinin de üstüne çıkmak istiyorum.” diyerek, 2013 sezonu için motivasyonun çok üst seviyelerde olduğunu gösterdi.

 

Pro kariyerinde 4. yılını bitirdiğini ve artık başarıyı tattığını söyleyen Clarke, 2013 sezonunda daha büyük başarılara karşı aç olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Lance Armstrong’un doping davasında adı yer alan Orica – GreenEdge’in sportif direktörü Matt White’ın dava yüzünden takımdan ayrılması ile ilgili de bazı açıklamalarda bulunan Simon Clarke, ” Onu kaybetmemiz gerçekten çok üzücü, takımımızın yarış programını yönetmede gerçekten çok etkiliydi.” dedi.

 

Vuelta’da kazandığı 4. etap galibiyeti sayesinde Dağların Kralı mayosunu elde eden Simon Clarke ayrıca, Orica – GreenEdge ile sözleşmesini 2015 yılına kadar uzattı. Bu anlaşma ile 26 yaşındaki sporcu kontratına 2 yıl daha eklemiş oldu.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın