Shimano, Argos-Shimano Takımı ile Sözleşmesini Uzattı

09/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Team Argos-Shimano ve Shimano, bugün ortaklıklarını 2 yıl daha uzatacak anlaşmalarını pekiştirdiler. 2012 sezonunda 25’denn fazla zafer elde eden takım, 5’i Vuelta etap galibiyeti olmak üzere başarılı bir sezonu geride bırakırken, Shimano ile anlaşmalarını uzatmanın gururunu yaşıyor. Özellikle sprint etaplarında uzmanlığını sergileyen takım, bu sezon gücünü ispatlamayı da başardı.

 

Takım açıklamasında; John Degenkolb ve Marcel Kittel ile takımın ortak çalışması, uyumlu stratejileri ile dünyanın önde gelen sprinterleri arasından galibiyet kazanmayı başardık. 2012 dereceleri ile Team Argos-Shimano’nun WorldTour Lisansı alması büyük olasıdır. yorumları verildi. Son birkaç yıldır, Asya sporcularını geliştirme programında, Asya sporcuları ile çalışan Argos-Shimano, takımın bu programı desteklediğini ve Asya’da bisiklet sporunun gelişimini teşviklediklerini açıkladılar.

 

Argos-Shimano Takımı sahibi Iwan Spekenbrink; “Bügün bizim için büyük bir gün. Çünkü, Shimano ile yenilenen ortaklık ile geçen yıl kurulan yeni stratejimize devam edebiliyor olacağız. 2012
yılında, takım çok başarılı olduğunu kanıtladı. Shimano, yenilikçi ekipmanları ile iyi bir iş ortağı olarak, bizim takım için en iyi dereceleri almamız için en iyi ürünlerle desteklemektedir.
Shimano’nun, şu an ki takım konumuna dahil olması, ekibimiz için önemli bir rol oynadı. Bu çalkantılı zamanlarda Shimano güvenilirliğini ve gerek ekibimiz, gerekse bisiklet için kararlı olduğunu göstermiş oldular. ” dedi.

 

Shimano’nun Avrupa sorumlusu Marc van Rooijise yenilenen ortaklık için; “Bisiklet’in yaşamakta olduğu bu zor zamanlarda, Shimano olarak, Argos Shimano ile sözleşmemizi yenilersek ne olur gibi soulara ihtiyacımız olmadı. Takım, profesyonel yarışlarda Shimano ile donanmış olacak. Biz de ürünlerimizi test etmiş olacağız. Bu bizim için çok değerlidir. Onların geri bildirimleri ile biz üst düzey ürün gelişimi ve üretimi yapabilmekteyiz. Gelecek sezonlarda, takımın 2012 derecelerini aşacağına inanıyoruz. Ve olası WorldTour klasmanında yarışmalara katılma söz konusu olduğunda, daha yüksek düzeyde ürünlerimizi daha iyi ve test etmek mümkün olacak” dedi.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın