Sergio Paulinho 2012’de Saxo Bank Takımında Yarışacak

19/09/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Transfer sezonunun transferi en çok merak edilen ve Alberto Contador’un ihtiyaçduyduğu domestikleri transfer etmesi beklenen Saxo Bank takımından beklenen hareket Sergiopaulinho ile geldi. 2008-2009 yıllarında Astana takımında yarışıp Contador ile yarışma tecrübesine sahip 31  yaşındaki domestiğin RadioShack’ten Saxo Banlk’a transferi takımın basın açıklaması ile duyuruldu.

 

 

Sérgio Miguel Moreira Paulinho’nun 2007 yılında efsane takım Discovery Channel geçmişiardından 2 yıl Astana ardından Lance kasırgasını takip ederek 2010 yılı itibariyle RadioShack geçmişinden sonra 2012 sezonunda SaxoBank forması taşıyacak olması Contador fanatikleri için sevindirici bir haber. Sergio Paulinho’nun her tip kategoride sahip olduğu profesyonel yarış dünyası tecrübesi ile muazzam domestikliği Contador ceza almaz ise Contador’a yasal doping gibi gelecek. Profesyonelyarışlarda domine ettiği takım liderinin herşarttagölgesi gibi ilerleyen Paulinho olası kaza aksiliklerinde liderini ana gruba yetiştirirken, yada tırmanışlarda lideri finişe taşırken hatırlayacaksınız. Bu yıl Fransa Bisiklet Turunun ilk etabına şanssız başlayan Alberto Contador takımının korumasından uzak, zorlu tırmanışlarda ise yalnız kaldığı ekranlara yansımıştı.

 

Bir yandan transfer sezonunda harıl harıl yeni oluşum takımların sağlam isimleri sporcu pazarından çekmesi Saxo bank ve Alberto Contador fanatikleri için moral bozucu gelse de gündemin dedikoduların gerçekliği Sergio paulinho’nun transferi ile biraz olsun belirmeye ve moral vermeye başladı. Dedikodular der ki; Saxo Bank takımı Alberto Contador’a destek olacak domestikleri toplayacak ve bu isimleride RadioShack-Leopard Trek takımı birleşmesinde açığa çıkacak isimlere ağırlık vererek yapacak… Dedikoduların doğruluk derecesi henüz ilk RadioShack’ten transfer için %100 doğrudur denemez. Ancak RadioShack takımından iyi bir domestiğin Saxo Bank kadrosuna katıldığı kesin.

 

 

31 yaşındaki Portekizli domestiğin birçok büyük tur tecrübesinin yanı sıra Fransa Bisiklet Turu’nu 2010 yılında şanssız geçiren RadioShack takımına etap galibiyetini getirerek moral vermişti. 2010 Fransa Bisiklet Turu 10.etap galibiyetini dağlık profilde kaçışyaparak galibiyete dönüştüren Sergio Paulinho birçok yarışta takımın taktik kaçışlarında da ileri sürülen güçlü bir domestik olarak isim yaptı. 2088  yılının Portekiz Zamana Karşı Şampiyonu olarak o etap profilinde etap galibiyeti alması konu Paulinho olunca aslında pek deşaşırtıcı değil. 2002 Zamana Karşıda U23 Dünya 3.lüğünü alan Paulinho’nun 2004 yaz olimpiyatları Yol Yarışında Gümüş madalyası var. Her kategoride yarışabilen Sergio bu açıdan takımlariçin hem tecrübe hem de karakteristik özellikleri sebebiyle görünmez kahramanlardan güçlü bir domestik.

 

 

Sadece Sergio Paulinho’nun transferi Alberto Contador için yeterli gelir mi? Cevap kesinlikle Hayır olacaktır. Saxo Bank’ın takımı güçlü kılabilmesi ve yeni oluşum tadında gelen ve kadrolarını muazzamn isimlerle donatan takımlara karşı rekabet için başka isimlerin de transferi şart olacaktır. Transfer sezonunun takımlar<=>sporcular arasında süren gizemli görüşmeleri yavaş yavaş gündeme geliyor. Anlaşmalar imzalanana dek sırrı korunan görüşmeler transfer sezonunu bisiklet sever takipçiler için rengini koruyor.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın