Sep Vanmarcke Paris-Roubaix’de Yarışamayacak

05/04/2017  //     //  Yol Bisikleti Haberleri


Sep Vanmarcke’yi De Ronde’den vazgeçmeye zorlayan Flandre Turu sırasında gerçekleşen kaza, takvimindeki bir sonraki yarışı olan Paris-Roubaix’de start almasını da engelliyor.  Paris-Roubaix’de 3 kez ilk 5’e giren Belçikalı, kararı Çarşamba günü ortasında belirledi ve hafta sonu start almayacağı, takımı Cannondale Drapac Pro Cycling Team tarafından da açıklandı.

Vanmarcke “Ellerim çok büyük problem” dedi. “Sağ elimdeki kırık, ellerimi gidonun üzerine koymamı imkansız kılıyor. Onları frenlerin üzerine koyabilirim ve iki parmakla fren yapabilirim. Ama her seferinde bir şeylere çarparak acı veriyor.

“Daha büyük sorun ise sol elim, çünkü her parmağımın üzerindeki cilt sıyrıldı. Bu elle frenleyemem – üzerine baskı uygulamak çok acı veriyor. Ayrıca, sağ dizim hala bir sorunlu. Başlangıç ​​çizgisinde olmak mantıklı değil. Cildimden çok fazla kaybettim. ”

Takım Direktörü Andreas Klier ise sorunun açıklanması safhasında bu sabah gerçekleşen gelişmeleri paylaştı: “Ben ondan antrenmanda binmesini istemedim. Sadece formasını giymeye çalışmasını istedim. Ve dedim ki- Kolay olmayacak görürsün. Sonra yarış eldivenlerini giymeye çalış. Ve sadece beni ara. Bu sabah antrenmana katıldı ve beni aramadı. Birkaç farklı noktadan yaralanma sonrası bisiklette oturması bile çok zordur. Dizler, eller, omuzlar, kalçalar. ”

Sonuç olarak, Klasik spesyalisti Vanmarcke için bahar sezonu hayal kırıklığı ile sona erdi. Omloop’ta hafta sonu açılışını üçüncü bitirdi ancak Omloop sonrası kazalar ve yaşadığı mide hastalığından büyük zarar gördü.

“Gerçekten çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Bu yarışlar için Kasım ayının başında eğitimime başlıyorum. Odak noktam her zaman bu yarışlarda. Omloop iyi geçti, ama Strade Bianche’den itibaren sorunlar yaşamaya başladım. Bir kaza, kaburga, sonra mide problemleri yaşadım, sonra bu kaza oldu. Bu yüzden çok mücadele ettim ve hep geri gidiyorum, “dedi Vanmarcke. “Bu bir hayal kırıklığı. Performansım hiç bu kadar yüksek olmamıştı ve şimdi hangi seviyede olduğumu gösteremiyorum. ”

Flanders Turu sırasında hafif bir sarsıntı geçiren Amerikalı Taylor Phinney, Paris-Roubaix için takım tarafından lider olarak değerlendiriliyor. Takım, Perşembe günü Fransız pavélerinin keşif eğitimini tamamladıktan sonra isim listesi hakkında karar verilecek.

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın