Sebastian Langeveld GreenEdge Takımıyla Anlaşma İmzaladı

17/08/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

 

GreenEdge takımı oluşumuna güçlü isimler ile devam ederken klasikleri deihmal etmiyor. Sebastian Langeveld ile anlaşan takım 26 yaşındaki Hollandalısporcuyu takımına dahil etti. Sebastian Langeveld buyıl Tour of Flanders’da (Ronde van Vlaanderen) Nick Nuyens’insürpriz galibiyetinin ardından zorlu klasiği 5. sırada tamamlamıştı.GreenEdge takımı da klasiklerde bir ambiyans yaratması için Rabobank’lıHollandalı’yı takım bünyesine alarak özellikle Arnavut kaldırımlı tek günlükyarışların ismi olarak gösteriyor.

GreenEdge takımının yöneticisi Shayne Bannan “Tour of Flanders ve Paris-Roubaixtarzı yarışları genç sporcular listesinde ‘kim potansiyel olarakkazanabilir’ diye bakılırsa, Sebastian Langeveld en üst sırada. Biz takımolarak bahar klasiklerinde güçlü bir takım kurmak istiyoruz. Bisiklettarihinin kalbi bu dramatik yarışlarda atıyor. Biz inanıyoruz ki Sebastianbu klasiklerde başarılı olacaktır.” şeklinde görüş bildirdi.

“Sebastian, kariyerinin en yüksek zirvesinin sınırında, bunun için önünde azzaman var. İnanıyorum ki onun için iyi bir destek sağlayabiliriz. Hembisiklet üzerinde hem de bisiklet üzerinde değilken her konuda ona yardımcıolacağız.” dedi.

 

Kariyerinde 3 yıl Skil-Shimano, 5 yıl da Rabobank takımı adına yarışanLangeveld, ” Rabobank’ta geçirdiğim zamanlar güzeldi. Onlar bana kariyerimdebu noktaya ulaşmam için yardımcı oldular. Artık bir sonraki adım içinhazırım. Lider olarak daha fazla görev almaya hazırım. GreenEdge takımı banabu olanağı sunuyor. Bisiklete başladığımda klasikler hayalimdi. Tour ofFlanders, Paris-Roubaix, Amstel Gold Race gibi. Hayalimi gerçekleştirmekiçin GreenEdge takımına katılmam benim için iyi bir hamle oldu” dedi.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın