Saxo Bank’ın Patronundan Agresif Açıklamalar

12/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Oleg Tinkov

 

Saxo Bank – Tinkoff Bank’ın ortaklarından Oleg Tinkov’dan zehir zembelek açıklamalar gelmişti. Alberto Contador’un 2 yıllık cezasının ardından bu yaz tekrar yarışlara dönmesine rağmen kural gereği puanlarının takım puanlarına eklenmemesi sonucu Pro Tour Lisansı alamama ihtimali ile ilgili basına bazı açıklamalarda bulunan Tinkov, Argos – Shimano bisikletçileri hakkında sert ifadeler kullandı.

 

Tinkov, ” Alberto Contador bir süperstar ve dünyadaki en iyi bisikletçi, Argos- Shimano’nun kadrosunda böyle bir isim olduğunu hatırlamıyorum.” dedi.

 

Tinkov’un böyle açıklama yapmasının sebebi ise UCI’ın Pro Tour Lisansı için kalan son sırayı bu iki takımdan birisine verecek olma ihtimalini geride bıraktık. Ancak açıklamaların sertliği, Lisansı garaktileyen Saxo Bank-Tinkoff’un ortağı ağzından yapılmış bulunuldu. Geçen sezon başarılı bir sezon geçiren Argos-Shimano takımı, Pro Continental Team Lisansı ile yarışmıştı. Bu sezon Pro Tour Lisansını isteyen Argos-Shimano, eğer bu lisansa sahip olursa Saxo Bank – Tinkoff Bank’ın yerini almış olacaktı.

 

Bu durum hakkında da konuşan Tinkov, ” Gerçekten, çılgın bir durum. Kişisel olarak takımımızın lisansı alamaması durumunda olacakları hayal edemiyorum.” dedi.

 

Tinkov’un bu konuşmasının ardından, Argos – Shimano cephesinden de cevap gecikmemişti. Takımın başarılı sürücülerinden ve Tweetleri ile takım patronu gibi her konuya sıçrayan Marcel Kittel, yine kendi twitter hesabından Tinkov’un açıklamaları hakkında yorumlarda bulundu. Kittel’in twitterdaki mesajı ise şöyle; ” Bravo Oleg, güzel bir basın açıklaması. Haklısın, zaten bisiklette neden kurallar ve kredi sistemi var ki ? ”

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın