Saxo Bank Takımı Paris-Nice İçin Hazır

01/03/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

4 Mart Pazar günü startını alacak olan Fransa’nın prestiji yüksek Paris-Nice Turu için saxo Bank kadrosunu belirledi. Juan Jose Haedo, Kasper Klostergaard, Jaroslaw Marycz, Nick Nuyens, Michael Mørkøv, Jonas Aaen, Karsten Kroon ve Daniel Navarro gibi isimlerle 2012 Paris-Nice Turu için güçlü bir ekip hazırlayan Saxo Bank Takımı genel klasman liderliği için mücadele gösterecek.

 

Takımın Hollandalı sportif direktörü yarış öncesi açıklamasında “Biz güçlü bir ekip hazırladık ve Juan Jose Haedo, Daniel Navarro’yu zirveye taşımak için ona domestiklik yapacak.Bir bisikletçinin böyle klasikleri kazanması çok zor. Tabi burada bir de düz etaplarda çarprazdan esecek olan rüzgar ile ana grup ya da kaçan gruptakiler tempo yapmakta zorlanalacaklar. Bizim için önemli olan tırmanışın bol olduğu zamana karşı etapları olacak. Biz genel klasman derecesi anlamında Daniel Navarro için ümitliyiz. Ancak favori isimler olan Tony Martin ve Bradley Wiggins gibi tecrübeli isimler arasında boy göstermek ona kalıyor.” diyerek takımın kimin üzerine çalışacağını belirtmiş oldu.

 

11 Mart 2012 Pazar günü sona erecek olan Paris-Nice Turu için Saxo Bank Takımı yaklaşık 9 kilometrelik ilk zamana karşı etabında genel klasman için iyi bir yer belirleyip bunu son zamana karşı etabına kadar korumasını sağlamak için takımın güçlü ismi Navarro’yu belirlemişler. 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın