Saxo Bank-Sungard’ın Yeni Transferi Jonathan Cantwell

11/11/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

29 yaşındaki Avusturalyalı sprinter Jonathan Cantwell, Saxo Bank-Sungard ile sözleşme imzaladı. 2000 yılında profesyonelliğe adım adan Jonathan Cantwell  Avusturalya ve Amerika’daki yarışlarda tecrübe ve galibiyetlere sahip. Fly Austuralia takımından, Saxo Bank-Sungard takımına transfer olan Cantwell, ” Saxo Bank, Bjarne Riis, Nick Gates ve Brad McGee’ bana güvendikleri ve şans verdikleri için sonsuz teşekkürler” diyerek yeni takım için çok heyecanlı olduğunu belirtti. 

 

Sprint kategorisinde uzmanlığını geliştiren Cantwell; Bjarne Riis’in yeni keşfettiği yeteneklerden olacak gibi görünüyor. Antrenmanlarını ve özellikle sprinterlerin sorunu olan kas sertleşmesine önlem olarak spor bilimlerini yakından takip eden ve uygulayan genç yetenek için Profesyonel yarış dünyasının kapıları açılmış oldu. Antrenmanlarının yanı sıra Stretching(Kas Germe Tekniği-Esnetme), yoga ve pilates ile uzun süreli güç üretiminde bilinçli çalışan genç sporcu sprint ve çok etaplı turlarda başarılı bir grafiğe sahip. Henüz 3 büyükler tecrübesine sahip olmasa da Riis, genç yetenek Jonathan Cantwell kendini ispat ederse büyük tur tecrübesi için kadroya alabilir.

 

Brajne Riis, “Jonathan son 4 yılda Avusturalya ve Amerika’daki yarışlarda bir çok başarı kazandı. Bu onun kazanan özellikli olduğunu gösterir. Ben onun daha üst düzey başarılara çekilmesi gerektiğini hissediyorum. Ağır çalışıyor ve zorlu biri, onun seviyesinin bunu kaldırabileceğine inanıyorum. Çok etaplı yarışlarda Juan Jose Haedo’nun sprint galibiyetine yardım için Jonathan’dan faydalanmayı düşünüyorum.”dedi. 2009-2010 sezonunda Fly V Avusturia Continental takımı için yarıştı. Şimdi kapalı olan Pegasus takımı(Pegasus Fiyaskosu) için sözleşme imzaladı. Ancak Pegasus fiyaskosu sebebi ile kapanan takım sonrası yine Fly Avusturia takımına döndü. Ve şimdi Saxo-Bank-Sungard’da yarışmak için sabırsızlanıyor.

 

“Saxo Bank-Sungard takımı benim rüyalarımın gerçeğe döndüğü nokta. Bir takım seçme şansım olsaydı bu takımı seçerdim. Bu yüzden daha mutlu olamazdım. Biran önce takımın bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum.”, “Hedefim Juan Jose Haedo’yu başarıya taşımak ve Bjarne Riis’ten, sportif direktörlerden ve takım liderlerimden öğreneceklerimi öğrenmek. 29 yaşındayım, bu fırsatı bekliyorum ve yüzümü göstermek istiyorum. İlk olarak takımımın bana verdiği görevleri yaparım. Ancak takımım bana “şansını dene” derse kazanmak için tüm gücümle denerim”.dedi.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın