Saxo Bank Miyazawa’yı Tour Of Beijing Kadrosundan Çekti

28/09/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

2011 yılında takıma katılan  Saxo Bank – Tinkoff Bank’ın  34 yaşındaki Japon sporcu Takashi Miyazawa, Tour Of Beijing’e seçilen takım kadrosundan çıkarıldı. Japonya ve Çin arasındaki politik karışıklıktan dolayı böyle bir karar alındığı kulüp tarafından açıklandı.
Takım sözcüsü Anders Damgaard yaptığı açıklamada; takımın Japon sporcusu Miyazawa’nın orjinal planlarında yer almasına rağmen, mevcut politik durumdan dolayı sporcularını kadrodan çıkarttıklarını söyledi. Danmgard ayrıca “Sporcumuzun güvenliği bizim için hayati önem taşımakta. Yaptığımız tartışmalar sonucu, yarış organizasyonu ile de görüşmelerimizin ardından son kararımız Miyazawa’nın Çin’de yarışmaması oldu.” dedi.
Çin ile Japonya arasında son haftalarda Doğu Çin Denizi’nde bulunan ve balıkçılık açısından oldukça zengin adalar üzerindeki hak iddialarından dolayı politik bir gerginlik söz konusu. Son olarak Çin Hükümeti yüzlerce balıkçıyı buradaki adaların etrafına göndermiş Japon Sahil Güvenlik Botları da balıkçı teknelerine su sıkarak bölgeden uzaklaştırmıştı.
Ayrıca bu hafta içerisinde Hollandalı takım Argos – Shimano, Japon ortakları Shimano ile yaptıkları görüşmeler sonucu Tour Of Beijing’ten çekilidiklerini açıkladı.
Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın