Saxo Bank Kampında 5 Danimarkalı Çaylak

23/12/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Saxo Bank’ın 2012 sezonuna hazırlık ve eğitim kampı Ocak ayında İspanya’nın Kanarya adalarından 2.ünlü adası Gran Canary’de yapılacak. Bjarne Riis takım hazırlık ve eğitim kampına 5 Danimarkalı genç yeteneği davet ederek, profesyonel bisiklet takımının iç yönünü göstermek ve kamp boyunca takımın bir parçası gibi olma şansı verdi.

 

Bu 5 Danimarkalı yeteneğin en az 3’ü Danimarka Kıta Takımı olan Glud & Marstrand LRØ’dan davet edildi. Sporcular için bir süper takım içerisinde antrenman yaparak hem yeteneklerini sergileyecek hem de bir süper takımın atmosferinde kendilerini ileriki yıllarda geliştirmek üzere hedefleme şansı elde edecekler. Mantıklı düşünülecek olursa bu uygulama hem genç yeteneklerin ileriki yılları daha bilinçli ve azimli çalışmalara yönlendirecek, hem de Saxo Bank takımının süper sporcuları için genç yeteneklerin katılımıyla Süper olmanın önemini ve genç sporcuların çaylaklıkla karışık azimlerini, kendileri gibi bir şans elde etmek için hırslarını görerek konum farkındalığı açısından güzel bir strateji olacak.

 

Davet edilen 5 Danimarkalı yetenek arasında henüz 19 yaşında olan Michael Valgren Andersen Danimarka U23 Yol yarışı ve Zamana Karşı’da 4.ve 5. oldu. Junior kategori yarışçısı olarak birkaç etap galibiyetini de kazanmış.

 

Michael Valgren, Nicki Østergaard ve Jesper Hansen yine Glud & Marstrand takımından,  19 yaşındaki Asbjørn Kragh Andersen’de TRE-FOR takımından kamp için davet alan sporcular oldu. Son olarak; Concordia Forsikring takımından  Nicola Aistrup yeteneklerini sergileyecek sporcular arasında katılım sağlayacak.

 

Saxo Bank takım yöneticisi Bjarne Riis’e göre bu davetlerin birden fazla motivasyon unsuru taşıyor.

 

Tırmanış disiplininde uzmanlaşan Danimarkalı sempatik ve genç yetenek Jesper Hansen bu sezon Tour de l’Avenir’in Kraliçe etabını 2.sırada tamamladı. Saxo Bank’ın sunduğu bu fırsata dahil olmak, deneyim sağlamak ve kendini geliştirmek için oldukça sabırsızlanıyor: “Saxo Bank’ın kampına katılmak gerçekten muhteşem. İçlerinde olarak onların nasıl çalıştıklarını izleyebileceğim. Tamamıyla güçlü profesyonelleri izlemek TV’den izlemekten daha heyecan verici. Aynı zamanda kendimi tanıtmak ve yeteneklerimi göstermek için orada olacağım. Uzun vadede tırmanış becerilerim dahilinde bir büyük tur başarısı hayal ediyorum. Elbette ben şuan çaylağım, öğrenecek çok şeyim var ve çok çalışmam gerekiyor. Bu yüzden kampa katılmayı çok istiyorum.” dedi.

 

Burada Riis’in genç yeteneklere sürpriz vizyon penceresini açarken… Takımın profesyonellerine monotonlaşmış, kaybettikleri çaylaklık heyecanını ve coşkusunu hatırlatmak adına mükemmel bir strateji olarak gördüğümü belirtmeden geçemeyeceğim. Siz 19 yaşında hırslı bir çaylak olsaydınız… Saxo Bank kampına davet edilmeniz sizde nasıl bir etki yaratırdı?

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın