Saxo Bank Değerlendirmesi – Ayrılan Kim Andersen Yeni Lüksemburg Takımı Kuracak mı?

28/07/2010  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

        Saxo Bank takımının kilit ismi Kim Andersen’in Saxo Bank takımından ayrıldığı haberi Pazar günü duyuldu. 2010 sezonuna başlarken Schleck kardeşlerin kendi takımlarını kurmak istediği söylentileri dolaşıyordu. Ve şimdi de Kim Anderson’un ayrılış haberi yeni takım kurulacağı söylentilerinin doğru olma ihtimalini güçlendiriyor. Saxo Bank takımının sportif direktörü olan Kim Andresen’in takımı bıraktığı haberi bir çok yönden durumu değerlendirmemize ve gerçekleri merak etmemize sebep oldu. Kim Andersen’siz Saxo Bank takımı artık eskisi kadar başarılı olamayacaktır. Çok zeki ve kurnaz taktiklerle planlama yapan Andresen’in gidişi sonrası yerine kendisi gibi yetenekli bir sportif direktör bulunamaması durumunda takım olarak başarısızlık yaşayabilecekleri düşüncesi ağır basıyor.

        Kim Andersen’in ise Brian Nygaard ile birlikte yeni takım kurmak üzere çalışmalar yaptığı, yapılan açıklamalarla kesinleşti. Yeni takımın Danimarka destekli, Danimarka-Lüksemburg takımı olacağı tahmin ediliyor. Schleck kardeşlerle yakın olması sebebiyle Schleck kardeşlerin yeni oluşacak takıma geçme olasılığının yüksek olduğu düşünülse de henüz bu konuyla ilgili kesin bir açıklama yapılmadı. Fransız Feillu kardeşler Brice ve Romain Feillu’nun Vacansoleil takımından ayrılıp daha büyük ve yeni Lüksemburg takımına katılmak üzere Kim Andersen ve Brian Nygaard ile görüştükleri biliniyor.

        Bu arada Astana takımından ayrılacağını açıklayan Alberto Contador’un Saxo Bank takım yöneticisi ve sahibi Bjarne Riis ile görüştüğü de biliniyor. Eğer Schleck kardeşler yeni oluşacak Lüksemburg takımına giderse ve Riis ile Contador anlaşırlarsa Bjarne Riis’in takımına geçebilirler.

        Diğer yandan Saxo Bank’ın artık sponsorluğu yenilemeyeceği ve Bjarne Riis’in yeni ana sponsor bulamamasının da tedirginliği devam ediyor. Specialized’in yan sponsor olacağı söylentileri gündemde. Ama ana sponsor sorunu çözülmez ise şu anki adıyla Saxo Bank olarak bilinen Bjarne Riis’in takımı için ciddi sorunlar yaşanabilir.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın