Şans, Paris Nice Mücadelesinde Belirleyici Faktör-İkinci Etabın Galibi Moreno Hofland

10/03/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bu yıl ki değişiklikleri ile eleştirilerin hedefinde olan Paris-Nice mücadelesinde yeni rotanın hiç de kolay olmadığına tanık olunuyor. İlk gün kazalar ve hatta kanayan dizi ile etabın galibiyetini alarak sarı mayoyu sırtına geçiren Nacer Bouhanni (FDJ), bugün ise Gianni Meersman(Omega Pharma QuickStep) için iyi giden bir yarışın nasıl son anda, günün kaybedeni olarak etabı tamamladığı daha çok konuşulacağa benzer. Etabın sürpriz galibi Belkin takımı sprinteri Moreno Hofland olurken, ikinci günde de ikincilikle yetinmek zorunda kalan John Degenkolb(Fdj.fr), üçüncülüğü ise Sarı Mayoyu taşıyan Nacer Bouhanni aldı.

 

Paris-Nice2014-2.Etap-Profil

Rambouillet’den 205 kilometrelik mesafesine start alan 2.etabın ilk kilometrelerinde iki kişilik kaçış grubu oluştu. Litvanyalı sporcu Aleksejs Saramontis(IAM Cycling) ve 24 yaşındaki Fransız sporcu Anthony Delaplace(Bretagne Seche Environnement)’in oluşturduğu günün kaçış grubunda ana gruba zaman farkı hızlı oluştu. Ana gruba maksimum zaman farkını 31. kilometrede açan ikili 11 dakika 30 saniyelik avantajını ana grubun hareketlenmesi ile yavaş yavaş kaybetmeye başladı.

 

Günün önemli noktalarından biri, birinci sprint kapısı ve sprint puanları ile gelen bonifikasyon detayıydı. Kaçış grubundan geri kalan 1 sprint puanının ötesinde, 1 saniyelik bonifikasyonu alan Gianni Meersman, güne sarı mayonunun 1 saniye geride başlamış olması sebebiyle bu kritik noktayı değerlendirmeyi başardı. İkinci sprint kapısındaki 1 saniyelik bonifikasyonu yine ana grubun önünde geçmeyi başardığı sprint kapısında almayı başaran Meersman bu noktada, kağıt üzerinde sarı mayoyu almış görünüyordu.

 

Kaçış grubunun açmış olduğu zaman farkı, ana grubun önünde tempo arttıran Omega Pharma QuickStep takım performansı ile hızla kapanırken, fark finişe 30 kilometre kala 3 dakikaya kadar hızla eridi. Günün ve hatta erken sezonun en büyük ipuçlarından biri, bu yüksek tempoya uyum sağlayamayarak ana grup gerisine düşen, dün de 2 dakikaya kadar zaman kaybetmiş olan Andy Schleck kondüsyonuydu.

 

Paris-Nice 2.EtapKaçış

 

Son 20 kilometreden itibaren Omega Pharma QuickStep, FDJ ve Giant-Shimano takımlarının iyi çalışması ile, öndeki ikilinin kaçış ile aradığı galibiyet şansı tükenmeye başladı. 12 kilometre kala Anthony Delaplace kaçış grubundan kopunca, kaçışa solo devam eden Aleksejs Saramontis, karşıdan esen güçlü rüzgar ve ardından fırtına gibi gelen ana grup karşısında, finişe 3,3 kilometre kala yakalandı.

 

Günün kazananıyken, finişe yaklaşık 10 kilometre kala gerçekleşen kazaya karışan Gianni Meersman, ana grubun yüksek temposu sebebiyle grubu yakalayamadı ve genel sıralamadaki ikinciliğini kaybederek günün kaybedeni konumuna düştü.  St. Georges sur Saulche finiş çizgisine son kilometrede yer alan son ve keskin viraj yeni bir kazaya sahne oldu. Ana grupta sağılmaların yaşandığı bu kritik kaza ile grubun ön kısmında yer alan isimler arasında sprint mücadelesi yaşandı. Belkin takımının 22 yaşındaki Hollandalı sprinteri Moreno Hofland, kariyerinin ilk büyük galibiyetini elde etti. İkinci günde yine ikincilikle etabı tamamlayan John Degenkolb, genel sıralamada 2.sıraya yükselerek sarı mayonun 2 saniye gerisinde günü tamamladı. Son metrelerde ön tarafa gelen sarı mayo Nacer Bouhanni etabı üçüncü sırada tamamlayarak mayosunu korumayı başardı.

 

Paris-Nice2014-2.Etap

 

 

Paris-Nice 2.Etap Finiş Sıralaması

1 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 4:53:46
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
5 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
6 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
7 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
8 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
9 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
10 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
11 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
12 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
13 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
15 Marco Marcato (Ita) Cannondale
16 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:05
17 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
18 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
19 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
20 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:00:07
21 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
22 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
23 Davide Villella (Ita) Cannondale
24 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
25 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
26 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
27 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
28 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
29 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
30 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
31 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
32 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
33 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
34 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
35 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
36 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
37 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
38 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
39 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
40 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
41 George Bennett (NZl) Cannondale
42 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
43 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
44 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
45 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
46 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
47 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
48 John Gadret (Fra) Movistar Team
49 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
50 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
51 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
52 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
53 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
54 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
55 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
56 Michel Koch (Ger) Cannondale
57 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
58 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
59 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
60 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
61 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
62 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team
63 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
64 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
65 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
66 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
67 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
68 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:00:18
69 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
70 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
71 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
72 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
73 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
74 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
75 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
76 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
77 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
78 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
79 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
80 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
81 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
82 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
83 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
84 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
85 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
86 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
87 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
88 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
89 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
90 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
91 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
92 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
93 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
94 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
95 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
96 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
97 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
98 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
99 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
100 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
101 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
102 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
103 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
104 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
105 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
106 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
107 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
108 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
109 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
110 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
111 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement
112 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
113 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
114 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
115 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
116 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
117 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
118 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
119 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:00:29
120 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:31
121 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
122 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 0:00:33
123 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:00:36
124 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge 0:00:48
125 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:01
126 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge 0:01:05
127 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:07
128 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:01:09
129 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:01:10
130 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
131 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr 0:01:21
132 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
133 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 0:01:22
134 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
135 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:35
136 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:01:38
137 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:41
138 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 0:01:45
139 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:02:01
140 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
141 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:02:27
142 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:05:23
143 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team 0:05:28
144 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
145 Luke Rowe (GBr) Team Sky
146 Egor Silin (Rus) Team Katusha
147 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
148 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
149 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
150 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team
151 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
152 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:06:46
153 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
154 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
155 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
156 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
157 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
158 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:07:04
159 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
160 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
161 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
162 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
163 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
164 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol
165 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
166 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge 0:09:16
167 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge

İkinci Etap Sonunda Genel Sıralama

1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 8:46:43
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:00:02
3 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:04
4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:13
5 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 0:00:14
6 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
7 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
8 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
9 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
10 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
11 Marco Marcato (Ita) Cannondale
12 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:17
14 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:00:19
15 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
16 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:00:20
17 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits 0:00:21
18 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
19 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
20 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
21 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
22 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
23 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
24 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
25 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
26 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
27 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
28 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
29 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
30 Michel Koch (Ger) Cannondale
31 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
32 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
33 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
34 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
35 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
36 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
37 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
38 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
39 Davide Villella (Ita) Cannondale
40 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
41 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
42 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
43 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
44 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
45 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
46 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro Cycling Team
47 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
48 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
49 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
50 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
51 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
52 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
53 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
54 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:00:31
55 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 0:00:32
56 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
57 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
58 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
59 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
60 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
61 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
62 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
63 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
64 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
65 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
66 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
67 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
68 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
69 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
70 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
71 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
72 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement
73 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
74 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro Cycling Team
75 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
76 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
77 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
78 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
79 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
80 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
81 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 0:00:45
82 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:00:48
83 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:00:49
84 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky 0:00:50
85 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar 0:00:57
86 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge 0:01:02
87 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 0:01:09
88 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar 0:01:10
89 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:01:17
90 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:01:23
91 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
92 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp 0:01:28
93 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:30
94 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne – Seche Environnement
95 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
96 George Bennett (NZl) Cannondale
97 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
98 John Gadret (Fra) Movistar Team
99 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
100 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
101 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr 0:01:35
102 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:41
103 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
104 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
105 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
106 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
107 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
108 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
109 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
110 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
111 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
112 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
113 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
114 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
115 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
116 Sylvester Szmyd (Pol) Movistar Team
117 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
118 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
119 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
120 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:01:49
121 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar 0:01:52
122 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:01:55
123 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 0:01:56
124 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 0:01:59
125 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
126 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:02:10
127 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 0:02:24
128 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
129 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge 0:02:28
130 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:02:30
131 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:02:32
132 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge 0:02:33
133 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
134 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:02:45
135 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 0:02:56
136 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 0:03:24
137 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 0:03:46
138 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha 0:03:50
139 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano 0:05:42
140 Christian Knees (Ger) Team Sky 0:06:46
141 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:06:51
142 Luke Rowe (GBr) Team Sky
143 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
144 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team
145 Egor Silin (Rus) Team Katusha
146 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
147 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
148 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
149 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:07:00
150 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
151 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:07:18
152 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
153 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
154 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:07:40
155 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 0:08:06
156 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky 0:08:09
157 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
158 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
159 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling 0:08:17
160 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:08:27
161 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
162 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:08:50
163 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol 0:09:05
164 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano 0:09:30
165 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
166 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge 0:10:39
167 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr 0:26:34

Puan Klasifikasyonu

1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 24  puan
2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 24
3 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 16
4 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro Cycling Team 15
5 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 10
6 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 8
7 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 7
8 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 6
9 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 6
10 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 5
11 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 5
12 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 4
13 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida 4
14 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3
15 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol 3
16 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 3
17 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge 2
18 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 2
19 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale 2
20 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 1
21 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1
22 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 1
23 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team -5

Tırmanış Klasifikasyonu

1 Christophe Laborie (Fra) Bretagne – Seche Environnement 9  puan
2 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling 4
3 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 2
4 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 2
5 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2
6 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2
Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın