Samuel Sanchez, ‘Rio de Janeiro Olimpiyatlarına Katılmak İstiyorum’

30/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Euskaltel-Euskadi’nin lideri Samuel Sanchez, 14.yarış sezonu olan 2013 sezon hazırlıklarına başladı. Geçtiğimiz sezon Tour de France ve Tour Poitou Charentes’te kötü düşen 34 yaşındaki İspanyol sporcu, kaza sonrası toparlanma süreci ve bugünlerde de rehabilitasyon ile hazırlıklarına devam ediyor. Kazanın dezavantajı vücudunun performans kaybına ilişkin, omuzlarını güçlendirmeye odaklanmış durumda. Sakatlığı sebebi ile 2012 Londra Olimpiyatlarına katılamayan Sanchez, 2008 Beijing Olimpiyatları yol yarışının Altın Madalyasını kazanmıştı. Fransa Bisiklet Turunun 8.etabında yaşadığı şanssız kaza sonrası turdan çekilmesi ve Londra Olimpiyatlarında ünvanını koruma şansını kaybeden Basklı sporcu, sezon değerlendirmesi ve hedefleri ile ilgili Biciciclismo’ya konuştu.

 

Başarılı İspanyol, kazaların sebep olduğu ağrılı geçen sezon sonunda Londra Olimpiyatlarında ğnvanını koruma şansını kaçırdığı için üzgün olsa da, “insanız” diyerek şanssızlığını kabullenmiş görünüyor. Ancak, Şubat ayında 35 yaşına girecek olan Sanchez, 2016 yılında Birezilya’da yapılacak olan Rio de Janeiro Olimpiyatlarından sonra emekli olacağını belirtti. 2013 sezonu yarış takvimi henüz belli olmadığından; yarış programına Giro d’italia ve Vuelta a Espana alınır ise çift büyük turda mücadele edeceğini açıkladı. Öncelikli hedefi ise kırılan sol omuzunun kaybettiği gücünü hızla geri kazanıp, hızlıca sakatlık havasını terketmek adına spor salonunda omuz çalışmalarına yüklenmek olacağını söyledi. Böylelikle eski olimpik şampiyon yeni yıla sakatlık izi taşımadan girmeyi hedefiliyor.

 

2016 Rio de Janeiro hedefinde, Vinokourov’un yaşına dikkat çekerek, “Ben o zaman 38 yaşında olacağım. Vinokourov yaşına rağmen Altın Madalyayı kazandıysa bu benim için başarılamayacak bir şey değil.” dedi ve Olimpiyat beklentisinde güven tazeledi. Sanchez, Ağustos ayında takımı Euskaltel-Euskadi ile 3 yıllık anlaşma imzaladı.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın