Rodriguez, Kırık Kemiklerle Giro d’italia’dan Çekildi

16/05/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bugün 211 kilometrelik etabın Frosinone startında yer almayacak olan Joaquim Rodriguez, dün 6.etapta yaşanan talihsiz kazanın bir başka şanslı isminden biriolarak Giro d’italia mücadelesinden çekildiğini açıkladı. Geçtiğimiz ay, Amstel Gold Race’de iki kaburga kemiğini kıran İspanyol sporcu, iyileşmesinin ardından hızlı iyileşme sürecinde Giro d’italia rekabetini hedeflediğini, Giro’ya çalıştığını ve önemsediğini belirtti.

 

JoaquimRodriguez-Giro6

 

Montecassino tırmanışıyla biten altıncı etabın finişinde galibiyeti ilan eden Pembe Mayo Michael Matthews(Orica GreenEdge)’in zaferi öncesinde, finişe 11,2 kilometre kala yağmurda kayganlaşan zeminin sebep olduğu kazada bir çok sporcu etkilenmişti. Kazazedeler, finiş çizgisini yırtık formalar ve kan sızan yaraları eşliğinde geçerken, etap sonrası Rodriguez’in durumu tetkike alındı. Genel sıralama iddialısı Rodriguez, her ne kadar kaza sonrası finiş çizgisini yüzünde acı ile geçtiyse de, etabı tamamlama eforu sporcunun bu yıl yaşadığı şanssızlıkların sonucunu değiştirmedi. Etap sonrası Santa Scolastica hastanesinde yapılan tetkiklerinde baş parmağı krığı ve kaburgasında kırık tespit edildi.

 

Katusha-Rodriguez-Giro6-2014

 

“Giro’yu bırakmak çok acı veriyor. Ancak başka seçeneğim yok.” diyen Rodriguez, Dan Martin’den sonra yarıştan çekilen ikinci genel sıralama iddialısı oldu. Dün takım arkadaşları Giampaolo Caruso ve Angel Vicioso’nun abandone olduğuna şahit olan güçlü pedal, günü kendi veda haberi ile tamamladı. Rodriguez’in de yarıştan çekilmek zorunda kalması sonrası Rusya takımı Katusha altıncı etapta 3 sporcusunu kaybederek, turun en talihsiz gününü yaşadı. Angel Vicioso’nun kırıkları sebebiyle başkent Roma’da ameliyat olacağı takımı Katusha tarafından açıklandı.

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın