Roberto Ferrari, Lampre Merida’ya Transfer Oldu

29/10/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2012 sezonunun ilk büyük tur macerası Giro d’italia’da çıkışını yapan 29 yaşındaki Roberto Ferrari, 2013 sezonunda Lampre-Merida renklerine bürünecek. 2 sezon Androni Giocattoli takımında takımında yarışan Ferrari’yi, Giro’nun 3.etabında, Dünya Şampiyonu mayosu ile yarışan Mark Cavendish’i düşürüşüyle hatırlarsınız. Cavendish’İn önünü kapatarak ön tekerine değince, gökkuşağı mayo zor zamanlar yaşamıştı. Ceza olarak Ferrari’nin o etabı son sırada tamamladığı kabul edilmişti. Ancak Roberto Ferrari, kendine biraz dşili bir rakip seçmiş, Cavendish’i geçeceğini cesurca dile getirmişti.

 

Giro d’italia’nın 11.etabında Roberto Ferrari iddiasını gerçekleştirdi. 11.etaba odaklanan SKY takım treni, Cavendish’i finişe taşırken son virajda yaşanan kaza ile öndeki konumunu iyi değerlendiren Roberto Ferrari etabın galibiyetini kazanmıştı. Cavendish, genç sporcuyu 3. sırada olmasına rağmen yakalayamamıştı. Bugün, Roberto Ferrari’nin Lampre Merida takımı ile sözleşme imzalandığı açıklandı.

 

 

7 yaşında bisiklete başlayan ve hızını kesmeyen Ferrari, 2013 sezonunda Lampre Merida’nın sprint gücü olacak. Ferrari transferi ile ilgili olarak, ” Gerçekten çok mutluyum. Bu benim kariyerimde olabilecek en büyük evrim. Çok mutluyum. Geçmişte ki dumumdan memnunum, şimdi yeni tecrübeler edineceğim. Petacchi ile aynı takımda yarışacağım ve bunun çok heyecan verici olacağını düşünüyorum.” yorumunu verdi.

 

 

Sözleşmenin imzalanması sonrası Saronni, “Ferrari’nin kendisini World Tour’da test edebilmesini sağladığımız için mutluyuz. Onun kalitesi ve dereceleri göz önüne alındığında, ben onun bu meydan okuma macerasına hazır olduğunu düşünüyorum. Takımın sprinterleri hayli mücadeleci olacak.” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın