Robert Kiserlovski RadioShack Nissan Trek ile Anlaştı

08/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Contador’suz ve Andy Schleck’siz geçirdiğimiz Fransa Bisiklet Turu’nda tırmanış kategorilerinin en çok bahsedilen isimlerinden biri kuşkusuz Robert Kiserlovski olmuştu. Kırmızı Benekli Mayoyu hedefleyen Hırvat sporcu, Fransa Bisiklet Turunun 14.etabındaki sabotajda düşerek köprücük kemiğini kımış, turdan çekilmek zorunda kalmıştı. 2011 ve 2012 sezonunda Astana renkleri ile yarışan 26 yaşındaki Hırvat, önümüzdeki sezon RadioShack Nissan Trek renklerine bürünecek. Andy Schleck’in abisi Frank Schleck’in doping cezası alması riskine karşılık, kardeş Schleck için çalışacak tırmanışta güçlü bir domestik gerekliliği mevcuttu. RadioShack Nissan Trek, Kiserlovski ile 2 sezonluk anlaşma imzalayarak bu sorunu sağlam çözmüş görünüyor.

 

Kiserlovski, “RadioShack Nissan Trek takımına katılmaktan onur duydum. Uluslararası görünümünü beğendim, farklı ülkelerden sporcular ile yarışmak güzel olacak. Bu, benim bir sonra ki kariyerim için iyi bir fırsat” dedi. RadioShack takımı ise Kiserlovski için, “Robert saldırgan kişilikte bir sporcu. Uzun süredir onu izliyorduk. Ardenne haftasındaki yarışlarda gayet iyiydi. Ayrıca, Tur’da talihsiz kazada düşüp köprücük  kemiğini kırana kadar da gayet iyiydi.” açıklaması yapıldı. Kiserlovski Hırvatistan, Rijeka doğumlu ve kalbinde Ardenne klasikleri için büyük bir ilgi ve sevgi var. Ancak asıl tutkusu, Giro d’italia. “Giro’da yarışabilmeyi umuyorum, çoğu sporcu Fransa Bisiklet Turunu tercih eder ama benim hayalim Giro d’italia.” dedi.

 

Kiserlovski, asıl çıkışını kaza öncesi Fransa Bisiklet Turunda yaptıysa da 2012 sezonunu iyi geçirmişti. Flèche Wallonne beşinci sırada tamamladıParis-Nice ve Volta a Catalunya‘da ilk 10’da tamamladı. Bask Ülkesi Turunu ise 13. sırada tamamlamıştı. RadioShack Nissan Trek takımı, genç ancak yetenekli sporcunun ciddi bir koza dönüşmesini sağlamayı hedefliyor. Takım açıklamasında her ne kadar detaylıca takım stratejisindeki konumuna değinilmese de, genç ve acemiliği vurgulanarak, tutarlı ve istikrarlı performans verimi hedeflediklerine değindiler. Kiserlovski’nin Fransa Bisiklet Turunda kendine güveni geldiğinde çekingenliğine tezat agresif ataklar segileyebileceğini o da, bizler de gördük. Kiserlovski ayrıca takımda komut alan ve uygulayan bir sporcu. Eğer güvenini kaybetmezse ve takıma kendisini teslim ederse neler olur? İyi bir Andy Schleck domestiği olur. Chris Froome, Bradley Wiggins çalışmasına benzer bir tabloyu Andy Schleck ve Robert Kiserlovski ile izleyebiliriz. Ancak bunun için Kiserlovski’nin sadece tutarlı performans sergilemesi değil, Andy Schleck ile uyumlu çalışabilecek özgüvene de ihtiyacı olacak.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın