Richie Porte, Team Sky ile Sözleşmesini Uzattı

08/05/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Tazmanyalı sporcu Richie Porte, kariyerinin en iyi sezon açılışını 2013 sezonunda yapmaktan memnun. Erken sezonun dönüm noktasını Mart ayında, Paris-Nice galibiyetini alarak yapan Richie Porte takım politikasından memnun kaldığını Team SKY ile sözleşmesini uzatarak gösterdi. Criterium International ve Vuelta al Pais Vasco’da etap galibiyetleri de alan sporcu, takıma artan bir güven ve takım lideri rolüne uygunluğunu sergiledi. 2012 sezonu başında Saxo Bank’dan, Team Sky’a transfer olan Tazmanyalı, Sir Bradley Wiggins’e Fransa Bisiklet Turunda destek vererek, büyük britanya zaferinin kaydedilmesine katkıda bulunmuştu.

 

Team SKY, Richie Porte için, “28 yaşındaki sporcu, tırmanışlarda ve zamana karşıda dünyanın en başarılı sporcuları arasında yer almakta, bu sebeple ilerideki dönemde büyük turlarda liderlik görevine aday olarak görülmektedir.” görüşünü vurgularken sözleşmenin uzatılmasına dair görüşler de bugün dünya bisiklet takipçileriyle paylaşıldı.

 

Richi Porte takımı Sky için; “Ben gerçekten SKY takımında olmaktan mutluyum ve bu benim için her zaman en iyi senaryo oldu. Takıma katılalı iki yıl oldu ve sanki kendimi evde gibi hissediyorum.” , “Başka ilgilenen takımlar da vardı. Ama bence Team SKY en iyi takım destek ekibi ve en iyi sporculara sahip, dünyanın en iyi takımı. Tim Kerrison gibi isimler, daha iyi bir sporcu olmam için yardımcı oldu. Burada çalışarak performansımı daha da arttırabileceğimi biliyorum.” , “Yeni sözleşme ile ilave sorumluluklar da geldi. Gelecekte Chris Froome ve Sir Bradley Wiggins’e destek vermekten mutluluk duyarım. Önümüzdeki sezon, büyük turların lider takım takım kadrosunda olacak olmaktan memnunum.” dedi.

 


 

Sky Takım Müdür Sir Dave Brailsford ise Richi Porte ile sözleşmenin uzatılmasına dair düşüncelerini şu şekilde aktardı. “Richie Porte, takıma geldiğinden beri takımın etaplardaki başarısının önemli bir parçası oldu. Yeni sözleşme karşılıklı olarak hem onun hem de takımın niyetini taşıyor.”, “Her liderlik görevinde o mükemmel başarılar sergiledi. Elbette Paris-Nice’de Richie’nin yeteneğini gördük ve onda daha fazlası olduğunun ve daha fazlasını sergileyebileceğinden hiç şüphemiz yok. Bu çizelgede devam ederse onun büyük turlara gidip galibiyet kazanmaması için hiç bir sebep yok.” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın