Riccardo Ricco ile Quick Step 2011 Sonuna Kadar Anlaşma Yaptı

13/08/2010  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

        2008 Fransa Bisiklet turunun 12. etabında Riccardo Ricco’nun polis tarafından götürülüşü bir çok bisiklet severi üzmüştü. Yapılan açıklamaya göre eski adıyla Sanuier Duval(yeni adı HTC-Columbia) takımında yarışan İtalyan sporcunun kan testinde CERA-EPO pozitif sonucu çıkmış ve 2 yıl ban cezası almıştı. Ban cezasının bu yıl sona ermesiyle Ceramica Flaminia takımı ile anlaşarak yarış dünyasına dönen genç İtalyan bu sezon Ceramica Flamia takımında yüksek performansı ile göz doldurarak hala başarılı bir sporcu olduğunu ve performans kaybı yaşamadığını da sergiledi. Özellikle Avusturya bisiklet Turunda final etabı öncesi yaşadığı kazada burnu kırılıp ciddi yaralansa da liderliğini korumayı başararak son etabı da koştu ve genel sıralamada birinciliğini bırakmadı. (Haberi için tıklayınız)  

        Elbette ki Riccardo Ricco asıl büyük turları hedefliyor ve kendini performans açısından sergiliyordu. Tek sorun Ceramica Flamina takımı kariyeri için yeterli değildi. Takım ve takım yöneticileriyle iyi iletişimi olan Riccardo yeni takım arayışlarına girdi. Bugün ise Quick Step ile 2011 sonuna kadar olmak üzere sözleşme imzaladı. Ceramica Flaminia takımı ile anlaşmasını bozdu fakat takım Riccardo’nun kariyeri için yaptığı bu hamleyi olumlu karşılayarak Riccardo’ya destek verdi. Böylelikle Ricco sözleşmeyi bozmuş olmasına rağmen kötü olayları yaşamadan Quick Step takımına transfer oldu.

        Ceramica Flamia takım teknik direktörü ve yöneticisi Roberto Marrone sözleşme feshi için Ricco ile anlaşıldığını açıkladı. “Riccardo’ya takımımıza sağladığı başarılar için teşekkür ediyoruz ve onun yeniden yüksek seviyelerde yarışacak olmasından gurur duyuyoruz” açıklaması yaptı.  Riccardo ise açıklamasında Ceramica Flaminia takımına çok teşekkür ederek Roberto Marrone’ye minnettar olduğunu dile getirdi. Takımın ona güven verdiğini ve yapılanları unutamayacağını belirtti.

        Riccardo Ricco’nun bu kadar hızlı girişmde bulunma sebebi Vuelta(İspanya Turu)’na katılma isteği. Quick Step takımı perşembe günü yarışacakların listesini verdiğinde Riccardo Ricco’nun ismi yoktu. Bu durumda Vuelta’nın Riccardo Ricco’ya yarışma izni vermesi halinde oldukça şaşırtıcı olacak çünkü geçen sene sunulan listede adı olmadığı Michael Rasmussen yarış izni alamamıştı.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın