RadioShack Tour of Beijing için Hazır ve İddialı

02/10/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Önümüzdeki hafta başlayacak yepyeni bir UCI World Tour heyecanı için sezonun son yarışını kazanmak isteyen 18 World Tour takımı Beijing galibiyeti ile sezon kapamak istiyor. Beijing takım kadroları yavaş yavaş açıklanırken iddialı kadroların peşi sıra gelmesi, Pro Takımların gözlerini Beijing’e diktiğini gösteriyor. Bugün açıklanan Radio Shack Takım kadrosu Janez Brajkovic liderliğinde Beijing’de yarışacak kadro tanıtımını da yaptı. Ve yüksek beklentilerine, takımın çift yönlü stratejisine değindi. Takım adına konuşan RadioShack Sportif Direktörü Jose Azevedo Beijing’e iyi dereceler için gideceklerini belirtti.

 

Jose Azevedo “Beijing’e World Tour yarışlarının önemli bir yarışı olduğu için gidiyoruz. İlk kez yapılacak olan yarışın tarihinde yer almak takımlar için oldukça önemli. Genel sıralamada ilk sıraları hedefliyoruz. İlk sıralamayı diyemiyorum çünkü Beijing’e dünyanın en iyi yarışçıları geliyor. Ancak en iyiyi zorlayacağız ve umutluyuz. Janez Brajkovic dünya genellemesinde iyi bir kondüsyonla katılıyor. Haimar Zubeldia’da aynı şekilde takım için iyi dereceler çıkartabilecek sporcularımızdan. Bu turda zamana karşı çok önemli ve bu bizim lehimize. Brajkovic, Haimar ve Nelson iyi dereceler çıkartacaktır. Beijing turunun belirleyici etabı 3.etap olacak. Ve finişte sadece küçük bir grubun yer alabileceğini düşünüyoruz. Biz 3.etapta o küçük grubun içinde olmaya çalışacağız. İddiamızı 3.etapta korumaya çalışacağız.” dedi.

 

2010 Amerika U23 Ulusal Yol Yarışı Şampiyonu, genş yetenek Benjamin King’de RadioShack’in Beijing takım kadrosunda start alacak. Benjaöin King zamana karşıda da iddialı bir isim. Bu yıl Ulusal Zamana karşı elit kategoride 5.likle tamamlamıştı. Beijing’in zamana karşı ve sprint temelli etaplarında çok yönlü tekniği ile faydalı olacaktır. 2009 Portekiz Zamana Karşı Şampiyonu Tiago Machado’da Beijing yolcularından. Bu yıl Giro’nın Takım Zamana Karşı etabı ile start aldığı ilk etabında RadioShack takımının finiş çizgisinden geçen 2. ismi Machado olmuştu.

 

Beijing takım kadrolarında her profesyonel takım daha önce Beijing-Asya Kıtası yarış tecrübesine sahip bir isme yer veriyor. Radio Shack takımı Philip Deignan’ı Beijing kadrosuna alarak 2008 Beijing Olimpiyatlarında İrlanda adına yarışan sporcuyla katılacak. Kazak sporcu Dmitriy Muravyev, 31 yaşındaki İspanyol tecrübe Markel İrizar’da önümüzdeki hafta Radio Shack takımında start alacak.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın