RadioShack Takımına Yeni İsim: Sam Bewley

07/10/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Protur lisansı için UCİ denetlemesi süren ve henüz Protur lisansı haberi kesinleşmemiş olan Lance Armstrong’ un takımı hızla yapılanmaya devam ediyor. RadioShack takımının bugün yaptığı duyuruda ekibe yeni ve taze kan olarak Sam Bewley’ in RadiShack takımına resmen giriş yaptığı haberi oldu. Bugün imzasını atarak 2010 yılı için RadioShack bünyesinde yarışacak olan Sam Bewley ile resmi kayıtlı yarışçı sayısı 4′ e yükseldi. En iyi isimleri seçmek için titizlik gösteren RadioShack önümüzdeki günlerde Andreas Klöden’ in katılımıyla takımını şekillendirecek. Andreas Klöden; Lance Armstrong’ un yıllarca yarışlarda antrenmanlarda birlikte finişe ilerlediği bir isim olarak henüz sözleşmeyi imzalamamış olsa da sürpriz bir isim olmayacak.

 

Sam Bewley: Trek Livestrong U23 takımından RadioShack’ e yapılan ilk transfer.

 

Doğum Tarihi: 22 Temmuz 1987

Ülkesi: Yeni Zellanda

Dağ bisikleti tabanından yetişip, Yol bisikletine geçiş yapan dayanıklılığı yüksek sprint gücü kuvvetli bir sporcu. Trek Livestrong takımında Eddy Mercks ‘in oğlu Axel Mecks ‘in yetiştirdiği ve eğittiği fiziksel performans yanısıra teknik ve pratik bilgilere sahip genç ama oldukça RadioShack için oldukça iyi yetiştirilmiş bir sporcu.

 

Lance Armstrong’ un 2009 sezonunda yarış dünyasına geri dönmesi ile katıldığı ilk Protur yarışı olan Tour of Gila ‘da Lance ile birlikte pedallamıştı. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gert Steegman:

Belçika’ lı profesyonel Protur yarışçısı. Çok güçlü bir sprinter. 2007 yılında Quickstep forması altında Fransa turunda 2 etap 2008 yılında 1 etap aldı. 2009 yılında Katusha takımında yarıştı. Katusha takımından RadioShack’ e transfer oldu.

 

Doğum Tarihi: 30 Eylül 1980

 

 

 

 

 

 

 

Levi Leipheimer:

 

 

 

Ve Levi Leipheimer… Lance Armstrong’ un yakın dostu. Yıllarca beraber pedalladılar her iki ünlü sporcu birbirlerini çok iyi tanıyor. Sanırım UCİ telsizler kaldırsa bile onların telsizlere ihtiyacı olmayacak. Armstrong’ un takımında yer alan ve olması sürpriz olmayan isimlerden. 2010 sezonunda RadioShack için yarışacak. Profesyonel yol yarışlarının tecrübeli ismi.

 

Doğum Tarihi: 24 Ekim 1973

 

 

 

 

 

 

Levi’nin 2009 Sezonu Başarıları:

2009
1. oldu Etap 4 TTT Tour de France (12.etapta bileğini kırdığı için Tour de France’ ı tamamlayamadı)
1. oldu.Genel sıralamada sarı mayoyu aldı. Tour of California

                             1. Etap 6 , Tour of California

1. genel sıralamada   Vuelta a Castilla y León

                             1., Etap 2  Vuelta a Castilla y León

1., Etap 2, Sea Otter Klasik Yol Yarışı
1., Genel sıralamada , Tour of the Gila (Mellow Johnny’s takımı forması altında yarıştı.)
1., Etap 1
1., Etap 3 
5. oldu.Genel sıralamada, Giro d’Italia

 

LANCE EDWARD ARMSTRONG: Lance Edward Gunderson

 

 

 

Doğum Tarihi: 18 Eylül 1971

 

7 kez Yol yarışlarının efsanevi zorlu Proturu Fransa Turunu kazandı. Ve 2010 sezonu için kurduğu RadioShack takımının Protur Lisansı onayı UCİ tarafınca onaylandığında almak üzere 8.Fransa Turunu istiyor.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın