Radioshack Takımı İspanya Javea’da Kampta

13/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Bir ay kadar önce önemli tırmanışçılardan Robert Kiserlovski‘nin de aralarına katıldığı RadioShack Nissan takımı, kampa girdi. Lüksemburg’daki bir ormanda takım üyeleri biraraya gelmesinin ardından RadioShack Nissan takımı bu hafta daha tanıdık bir ortama taşınarak, İspanya Javea’da kış antrenman kampına başladı.

 

Javea’daki Montgo dağı

 

Javea, çoğunlukla tatil için kullanılan bölgenin rakımı yüksek değil ve bölgede bulunan Montgo dağı sayesinde Javea şehri, kışın soğuk ve sert rüzgarlarından korunmakta. Bu da kış ayları için genel olarak ortalama sıcaklığı yüksek tutarak bu şehri ideal bir kamp alanına çeviriyor. Şu aralar bölgedeki sıcaklık 16-17 derecelerde seyrediyor ki, bu da şehri bisiklet antrenmanı için uygun kılıyor. RadioShack – Nissan takımı da burada bulunduğu bir hafta süresince bol bol kilometre yapıp formlarını koruyacaklar.

 

Muzip Giacomo Nizzolo

 

Bir hafta sürecek bu kampta, aralarına yeni katılan Danilo Hondo ve Bobby Jungels de takım arkadaşlarıyla ilk defa biraraya gelerek hep beraber antrenman yapma fırsatı bulacaklar.

 

Cancellara ve Theel

 

Takım, kamptayken gelecek sezon için planlarını ortaya koymayı hedefliyor ve zorlu geçen 2012 sezonunda Leopard Trek’le birleşme yaşamışken Johan Bruyneel’in ayrılmasının ardından ve yıldız bisikletçilerinden birkaçının hayal kırıklığı bir sezon geçirmesiyle yönetimin yeniden yapılanması bekleniyor.

 

Yeni kaptan Luca Guercilena

 

Bruyneel’in yerini alan yeni takım kaptanı Luca Guercilena, 2012’de ortalamanın altında yarışan Andy Schleck, Fabian Cancellara ve Chris Horner’ın başarılarını yeniden artırmaya çalışacak.

 

Chris Horner

 

Hazırlayan : Fatih Buzgan

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın