RadioShack Nissan Trek Takımı’nın Yeni Takım Menajeri: Luca Guercilena

19/10/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 


 

LEOPARD SA, bugün Luca Guercilena’nın, RadioShack Nissan Trek’in talım menajerliğini kabul ettiğini açıkladı. Guercilena, şuanki sportif direktörlük görevine iki yıl önce, Lüksemburg takımının genel uyum ve sürekliliği sağlamak adına başlamıştı. Bugün itibariyle Guercilena, takım organizasyonundan sorumlu olacak ve tüm spor ve teknik işlemlere nezaret edecektir.

 

Luca Guercilena; “Bu projeyi duyduğumdan beri, projenin bir parçasıyım. Hem sporcular hem de takım destek ekibinde, inanılmaz bir insan kaynakları gücümüz var. Bu potansiyelden yararlanılması için ahlaki bir görevimiz olduğuna inanıyorum. Bu takım, en zorlu hava şartlarını yaşadı, yine de zorlu etaplara geldi ve bitirdi. Takım patronu ve sponsorlarla uzun uzadıya konuştuk ve tüm taraflar olarak, yeni yönetimin gelmesinde hem fikiriz. Sonuçları dikkat çekici, sağlam ve stabil bir takım olmayı istiyoruz.” dedi.

 

Takımın Patronu Flavio Becca;”Johan Bruyneel ile yollarımızı ayırdıktan sonraki, puanlarımızı toparlamanın önemli olduğuna inanıyorum. Luca, bisiklet sporundaki en yetenekli antrenörlerden biridir ve iyi bir medyatördür. Onun takımımızın  kiderliğindeki kapasitesine güveniyorum. Takım içerisindeki söylentileri durduracaktır (Sponsorlarımızın çıkarları, takımımız ve bisiklet camiası için). Projemizde yolu yarıladık. Ben iyimserim ve ilerisi için heyecanlanıyorum.” dedi.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın