RadioShack Nissan Trek Takımına Yeni Sponsor

06/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Leopard Trek ve RadioShack takımlarının birleşmesiyle 2012 sezonuna RadioShack Nissan Trek adı alan yeni oluşum takıma bir ilave sponsor daha geldi. Çoğu takımın sponsorluk sıkıntısı yaşadığı ve henüz yakın geçmişte HTC-Highroad gibi başarılı bir takımın bu sorunla veda etmek zorunda kaldığını hatırlarsak RadioShack Nissan Trek’in sponsor desteği yağmuru oldukça imrendirici.  Ancak bu gücü elde etmenin ardındaki güçlü çalışma ve profesyonel pazarlama stratejisini de başarıyla uyguladığı kesin. Pazarlama gücü yüksek bir takıma sponsor olacak şirketler karşılarında sponsorluktan hedefledikleri tanıtımın başarıyla gerçekleşeceğine emin oldukları için Radioshack Nissan Trek buanlamda sponsor sıkıntısı yaşamıyor.

 

Takıma yeni yıl ile gelen yeni sponsor İtalya’nın Uluslararası otomasyon, güvenlik ve uzay kontrol sektörlerine hitap eden bir şirketler grubu. Güçlü sponsor grubun adı ise CAME Grup. 1972 yılında kurulan Came Grup 15 iştiraki ile Uluslararası ağa sahip. Came Grup ve RadioShack Nissan Trek ortaklığında amaçlanan hedef şirketin uluslararsı genişlemesine uygun bilinirliğini arttırmak yer alıyor. Came Grup CEO’su Andrea Menuzzo  İtalya’da başarıyla geçilen büyüme stratejisi, Fransa ile yapılan ortaklık, Benelux ülkeleri, İspanya, Birleşik Krallık, Almanya, Rusya, Hindistan, Asya Pasifik ve Amerika’daki yerini artık Came Grup’un Came Markası olarak ön plana çıkarılmasını hedefleniyor. Medyaya açılımın firmaya göre güvenilir ortakları RadioShack Nissan Trek takımı ile olacağını açıkladı. Bu sponsorluk ortaklığı Came Grup’un gelişme stratejisi ve yeni pazarlara açılma imkanı vereceği düşünülüyor. Ve bu anlaşma ile Came’in uluslararası boyutta kesinlikle güçleneceğini belirtti.

 

Leopard SA Yönetim Kurulu Başkanı Flavio Becca; “Takım ortakları ağımızda Came Grubunu görmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu çok yıllı bir sponsorluk anlaşması ve biz müttefikler; önümüzdeki sezonlarda artacak rekabette takımımızın bu sporda kendine özel ayak izi bırakacağına inanıyoruz. Came Grup ile başarılı ve güçlü ortaklık için sabırsızlanıyoruz.”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın