RadioShack Nissan Trek Takım Tanıtımı Yapıldı

09/01/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Radioshack ve Leopard Trek takımının güçlerini birleştirmesiyle oluşan yeni dev takım Radioshack Nissan Trek Lüksemburg takımı olarak 2012 sezonuna World Tour Lisansı onayını almıştı. Dev takımın Johan Bruynel gibi başarı odaklı takım yöneticisi liderliğinde, yeni sezonda büyük başarılara imza atacağı tahmin ediliyor. 7 Ocak Cuma günü takım tanıtımı Lüksemburg’un 2.popüler şehri Esch-Sur-Alzette’de yapıldı. Takım tanıtım seramonisi öncesinde ise takımı sporcuları, sportif direktörler ve Johan Bruyneel 150 gazeteci karşısında takımın hedefleri ve soru-cevaplı basın lansmanı yaptı.

 


 

Basın toplantısı; Johan Bruyneel’in yönetimindeki takımların elde ettiği 13 büyük tur başarısı ( 9 Tour de France, 2 Giro d’Italia, 2 Vueltas a Espana) tanıtımı ile Bruyneel’e ve takım kaptanları Andy ve Frank Schleck, Fabian Cancellara, Andreas Klöden ve Chris Horner’ın katıldığı soru-cevaplı oturum olarak başladı. Bruyneel bu toplantıda “Bu her zaman bir mücadele”, “Eğer takımınızda birden fazla başarılı isim ile çalışıyorsanız takımın hedefi çok önemlidir. İki mücadeleci sporcudan hangisinin hedefe gideceği konusunda birinin diğerinden daha iyi olduğunu bilmek…İşte ben bu durumu tanıma konusunda uzmanım” dedi.

 

 

Cuma günü öğleden sonra basına özel oturum ile başlayan Radioshack Nissan Trek’in takım tanıtımı seromonisi aynı gün akşam saatlerinde 5.000 fanatiğinin katılım sağladığı salona yöneltti. Takım tanıtımı ve takım kitleri tanıtımı sadece salon ile kısıtlı tutulmayıp RTL yayını ve internet yayını ile dünyaya tanıtım penceresini açtı. 

 


 

 

Asıl merakla beklenen takım tanıtımı ve takım yönetiminin yarışlara kategorize ettiği isimler ve elbette ki takım kaptanları bölümü geldiğinde; gün amacına ulaştı. Takım kaptanları podyumda ön bölümde yerlerini aldığında hedefler ve sporcuların görüşleri alınırken tek tek sporcu biyografisi şeklinde başarıları da ekrana yansıdı.

 

 

 

 

Esch-Sur-Alzette’de 90 dakikalık tanıtım aşamasında takımın sunum grupları; Sprinterler, Tırmanışçılar, Her tip sürüş yeteneğindeki sporcular, Zamana Karşıcılar, Klasikçiler, Takım Kaptanları sahne önüne grup grup alınırken, tek tek tanıtımları yapıldı. Unutulmaz gece sessiz ve sönük tanıtımlara tezat bir coşku ile festival havasında gerçekleşti. Alman müzisyen Karl Bartos’un sürpriz konseri de geceye renk katıp, katılımcıları coşturdu ve gece sona erdi.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=5vbS-47Eymw:550:0]

 

2012 sezonunda 250’den fazla yarışın dahil edildiği takım yarış takviminde ilk kapı 15-22 Ocak’ta yapılacak olan Tour Down Under olacak. Tour Down Under için kadroda; Daniele Bennati, Linus Gerdemann, Jan Bakelants, Tiago Machado, Hayden Roulston, Jesse Sergent ve Jens Voigt takım adına yarışacak. Klasiklerin en ateşli bölümü Mart-Nisan aylarında yaşanıyor. Radioshack Nissan Trek’in yarış takviminde; Milan-Sanremo (17 Mart), E3 Prijs Harelbeke (23 Mart), Gent-Wevelgem
(25 Mart), Ronde van Vlaanderen-Tour of Flanders (1 Nisan), Paris-Roubaix (8 Nisan),
Amstel Gold Race (15 Nisan) ve Liège-Bastogne-Liège (22 Nisan) bulunuyor.

 

Mayıs geldiğinde ise; Chris Horner 2010 sezonunda galibiyetle tamamladığı Amgen Tour of California (13 – 20 Mayıs) tarihlerinde galibiyet ünvanını korumaya çalışacak. 5 – 27 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek Giro d’Italia için takım, 2011 Giro’da kaza yaparak hayatınıı kaybeden Wouter Weylandt için özel bir plan yapacak.

 

Haziran-Temmuz… Rekabetin asıl hedefi 99.Fransa Bisiklet Turunda yaşanacak. Olası takım kadrosunda Fränk ve Andy Schleck, Andreas Klöden, Haimar Zubeldia ve Chris Horner’ın bulunacağı belirtiliyor.

 

Takım Cuma günkü takım tanıtımı sonrası, Cumartesi günü Mallorca Takım kampı için havaalanına geçerek yeni sezona hazırlık kampına doğru yola koyuldu.

 

Yeni oluşum takımın Twitter’da diğer takımlara oranla paylaşım ve takipçisi baz alındığında Profesyonel Bisiklet Yarışlarının en popüler ve takibi en yüksek(Tercih edilen) takım olarak yer alıyor. Şimdiye kadar takım haberlerini en profesyonel paylaşan SKY takımı liderliği medyatik ve popülerlik anlamında Radioshack Nissan Trek’e kaptırmış görünüyor.

 


 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=uBSjlX7lOtM&feature=share:550:0]

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın