RadioShack Leopard Trek Sporcusu Yüzbaşı Amerika Chris Horner Sezonu Kapattı

02/10/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Geçen hafta sonu Floransa’da yapılan Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası‘nın son gününde yapılan ve  Portekizli Rui Costa’nın (Lampre) Dünya Şampiyonluğunu kazandığı yol yarışının özellikle ilk üç saatindeki neredeyse fırtınaya varan rüzgar ve şiddetli sağnak yağmurlar neticesinde  bir çok sporcu yollarda yaşanan kazalar neticesinde telef olmuştu.

 

Son üç senedir katıldıkları her tur ve klasik yarışta başaılar kazan büyük oranda Sky takımının oluşturduğu İngiltere  takımı ve İrlan’da takımın tamamı yarış dışı olmuştu (DNF) . Öyle ki yarışa başlayan 201 sporcudan sadece 61 yarışı bitirebilmişti.

 

Yarışı bırakanlar arasında kimler yok ki, bu senenin BritanyaTuru Şampiyonu Bradley Wiggins, Fransa Turu galibi Christopher Froome, Geraint Thomas, Ian Stannard, Joshua Edmondson, Mark Cavendish, Luke Rowe,Stephen Cummings yani bütün İngiltere takımı,ayrıca David Tanner, Martin Elmiger ve Oliver Zaugg, 2011 Tour de France Şampiyonu Cadel Evans, Sammy Sanchez, Siutsou, Michael Matthews, Bjorn Leukemans, Taylor Phinney, Andrew Talansky, Nicolas RocheRoche’un da olduğu tüm İrlanda Takımı ve Zamana Karşı Dünya Şampiyonluğunu alan Tony Martin, Kolombiya’lı Rigoberto Uran, Tour of Turkey’inde Şampiyonlarından Güney Afrikalı  Daryl Impeygibi bir çok önemli isim yarıştan çekilmek zorunda kaldı. 

 Dünya şampiyonasında en büyük talihsizliği yaşan isimlerden biri yine yarışta kaza yaşına,  42 yaşında bu sene İspanya’da Turun‘da tarih yazan üç çocuk babası RadioShack‘li sürücü Amerikalı Chris Horner oldu, Pazar günü yapılan yarışta yüksek süratte yaşana kazada  Yüzbaşı Amerika (Horner)Kaburga kemiklerini kırdı.

 

 

Locca‘dan Floransa‘ya giden 272 km’lik yarışın 169. km sine gelindiğinde başlayan ilk turda bir çok yarışçını yaşadığı kaza ya karışan Chris Horner sırt üstü düşerek kaburga kemiklerini kırdı ve bu sezonu kapattı. Horner Tour of Lombardia ve Tour of Beijing de yayer almayacak.Horner Şu son iki ay Dünya kupasına kadar Her şey iyi gitti. Kırık kaburgalar gerçekten canımı çok acıtıyor, en az iki yada üç hafta bisikletten uzak kalacağım. Lombardia ve Çin’de iyi bir konumda bitirmeyi istediğim sezonu tamamlayamayacağımı bildirmek benim için oldukça  üzücü.” dedi. 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın