Quickstep Contador’ dan Vazgeçmiyor. Contador Quickstep’ e Mi Gidecek?

30/09/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Eylül ayı başında Tour de France Şampiyonu Alberto Contador 4 Protour takımından teklif almıştı. 4 Protour takımının haberinde ( buradan ulaşabilirsiniz) Quickstep takımı da yer alıyordu. Fakat Contador ilk teklife çok da sıcak bakmadı. Menejeri ve Contador olası yeni takımının seçiminde Contador’ u çekebilecek güce ve tecrübeye önem verdiklerini özellikle belirttiler.

 

Quickstep takımını biliyoruz. Bir hedefi belirlediyse asla yılmayan ne olursa olsun sporcusunun yanında sporcusu için uğraşan ve mutlaka hedefine varana dek durmayan bir takım. Bu özelliklerini en iyi Tour de France ‘a Tom Boonen ‘in katılmasını sağlamaları aşamasında gayet net gördük. Boonen’ i takım olarak yasal süreç içerisinde asla yalnız bırakmadılar ve takım olarak sahip çıkıp son anda Tom Boonen’ in Tour de France’ a katılmasını sağladılar.

 

Görünen o ki Quickstep takımının yeni hedefi Alberto Contador’ u almak. Bu hedefte oluşan birçok da problem var aslında. İlk teklife sıcak bakmayan Contador’ un kabul edebileceği yapıda ve güçte bir takım yaratmak. Şu an Quickstep ekibinde yer alan Tom Boonen, Sylvain Chavanel, Carlos Barredo, Stijn Devolder ve Allan Davis gibi isimlerin yanısıra Quickstep şöyle bir teklif yaptı. Contador’ a Quickstep’ e katılması ve yarışta başarılı olabilmesi için 4 Pro yarışçı ismi vermesini istedi. İşte bu Contador için beklediği fırsat denebilir. Kendi ekibini kendine uygun güçte ve tecrübede kurma fırsatı.

 

Eylül ayı baışndaki teklife kesinlikle hayır olarak bakan Contador şimdi Quickstep olasılığını ciddi anlamda düşünüyor. Ve kendi sayfasında bir anket başlattı. Kim Contador’ u yarışlarda çekebilir. Şu ana kadar çıkan oranlar ve isimler şöyle;

 

Benjamin Noval, 21%
Jesús Hernandez, 21%
Andreas Klöden, 19%
Ivan Basso, 9%
Dani Navarro, 18%
Cadel Evans, 3%
Diğer, 9%

 %9 oranın Diğer çıkması üzerine olası isimleri de düşünüyor. Bu %9 kimdir.

 

Andreas Klöden’ in doğru isim olduğunu düşünüyorum. Klöden’ in öncelikli felsefesi birinci olmak değil takım liderini birinciliğe taşımak olmuştur. Klöden’ in gücü ve tecrübesi takım lideri olabilecek kapasitedeyken kendisi daha önce yapılan bir röportajda sorulan soruya cevabı da oldukça net ve gerçekçiiydi. Takım lideri olabilecekken neden lideri çekiyorsun sorusu sorulmuştu. Klöden’ in cevabı şuydu; “Çünkü benim görevim liderimi birinci getirmek. Bunu yapabildiğim sürece ben mutluyum.” Ve Armstrong’ un hatta bu yıl Tour de France’ da Contador’ u da finişe taşıyan isim çoğu zaman Andreas Klöden olmuştu.

 

Görünen o ki Quickstep teklifi artık olabilir şeklinde düşünülüyor. Ve Quickstep ‘te Contador hedefinden vazgeçmeyecek.

 

Diğer bir sorun ise Contador’ un 2010 sezonu için Astana ile anlaşması devam ediyor olacak. UCI’ nin Astana Protour lisansını elinden alabileceği şuan Astana takımını denetlediği şu günlerde herkes merakla gelecek açıklamayı bekliyor. Astana’ nın neden Protur lisansının iptal olabileceği merak ediyorsanız. İlgili haberimize Burayı Tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu durumda dikkatler UCI’ nin yapacağı açıklama ve kararına yoğunlaşmış durumda.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın