Polonya Turu Etap 4: Boasson Hagen ile Columbia Fırtınası Devam Ediyor

06/08/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Bugün sprinterlerin son günüydü diyebiliriz. Polonya Turunda yarından itibaren bol tırmanışlı dağlık etaplara geçiyoruz. Sprinterler düz etap olarak kabul edilen fakat dağ etaplarına alıştırma profilinde hafif tırmanışlı olan  4. etabında yine toplu finish ile görsel bir şölen sundular. Turun ilk sarı mayo sahibi Borut Bozic 4. etapta dün göstermiş olduğu kötü performansta genel sıralamada açılan farkı bugün güçlü bir sprint ile zamanlamayı güzel planlayarak kendi açığını kapattı finishe ilk gelenlerin genel sıralamada risk teşkil etmemesi de şansını arttırdı diyebiliriz. Borut Bozic biraz performans biraz da şans ile genel sıralamada 2. sıralamaya yükseldi.

 

 

 

Günün kahramanı yine mükemmel takım çalışması sergileyen Columbia Takımı oldu. Son metrelere dek süren sprint rekabetini Norveçli sürücü Edvald Boasson Hagen kazandı. Bugünün toplu finişinde Polonya Takımından Mateusz Taciak’ın geç gelen güçlü atağı etabı kaybetmesine sebep oldu.

 

Etap sonu sarı mayo 1 günlük sahibi Columbia Takımı sürücüsü Allan Davis’den, Silence Lotto Takımı sürücüsü 24 yaşındaki Belçikalı Jurgen Roelandts’a geçti. Genel sıralamada sprinterlerin yakın zamanlamaları sebebi ile perşembe günü başlayacak dağlık etaplarda sarı mayonun el değiştireceğini düşündürüyor. Yarın koşulacak 5.etap STRZYÇOW – KRYNICA-ZDROJ  arasında 171,5 km lik mesafede gerçekleşecek. 5.Etap profiline baktığımızda mesafe ve etabın profil zorluğunu daha net görebiliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın