Polonya Turu Etap 3: Liquias’dan Genç Pro Jacopo Guanieri

04/08/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Polonya Turunda yavaş yavaş düz etapları geride bırakırken Sprinterlerin kıyasıya rekabeti devam ediyor. Yarınki hafif tırmanışlı düz etap kabul edilen 4. etap sonrası dağlık etaplara geçilecek. Bugün koşulan etabın kaçış grubunda 3 sürücü vardı fakat sprint etabı kabul edilen bu düz etabın sonundaki hafif tırmanışta peleton kaçış grubunu yakaladı.

Toplu finiş izlediğimiz bu etapta Quickstep takımından Allan Davis, Columbia takımından Andre Greipel ve Katusha takımından Danilo Napolitano ile son metrelerde finish rekabeti yaşayan Jacopo Guanieri kariyerindeki ile Pro etabını almış oldu. Güçlü bir sprint finişi sergileleyen Jacopo Guanieri Profesyonel bisiklet yarışları kariyerine bu yıl Liquigas takımı ile başladı. 21 yaşındaki genç İtalyan’ın bu başarısı yeni bir favori sprinterin gelmekte olduğunun da bir işareti oldu.

 

 

3.Etapta sarı mayo sahibi Borut Bozic finishi 19. olarak geçti. Bu performansı Bozic’in sarı mayoyu kaybetmesine sebep oldu. Sarım mayo el değiştirerek Columbia takımından Allan Davis’e geçti. Genel sıralamadan Allan Davis lider olurken 2. sırayı Jacopo Guarnieri

3.sırayı Borut Bozic

4. sırayı Angelo Furlan takip ediyor. Genel sıralamada İlk dört yarışçının zamanlaması aynı (12 saat 32 dakika 42 saniye)

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın