Polonya Turu 2.Etabında Lampre Başarısı ANGELO FURLAN

04/08/2009  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Polonya Turu Protakımlarının kıyasıya rekabeti ile devam ediyor. Serock başlayarak Bialystok’da sona eren etapta çekişmeli bir sprint finali gerçekleşti. Lampre takımından Angelo Furlanın son anda yaptığı atak ile başabaş giden sprint mücadelesi Angelo Furlan’ın galibiyetiyle sona ermiş oldu. Lampre takımı  Polonya Turu’nun 2.etabında güzel bir strateji ile istikrarlı bir birliktelik sergileyerek Angelo Furlan’ı siprinte hazırlayarak takım olarak başarılı bir şekilde Furlan’ı taşıdı.

Furlan’ın sprintte başabaş mücadele ettiği Silence Lotto takımından Belçikalı Jürgen Roelandts ve Saxo Bank takımından Arjantinli Juan Jose Heade da 219.1 km lik etapta başabaş sprintleri ile izleyenlere heyecanlı bir etap finishi sergilediler.

 

Polonya turu liderliği Vacansoleil takımından Borut Bozic ‘ de devam ediyor Salı günü koşulacak Bilesk Podlaski – Lublin arası 225.1 km lik 3.etaba başlarken sarı mayoyu yine Bozic taşıyacak. Genel sıralamada Angelo Furlan 2. sırada, 3. sırada ise Jürgen Roelandts bulunuyor. Salı günü koşulacak etap yine düz etap kategorisinde olup sprinterler arasında yine kıyasıya rekabet yaşanacağını gösteriyor.

 

Polonya Turu takım sprinterleri eğer rakip sprinterlerle genel sıralamada zaman farkını açamazlarsa turun 5.etabından itibaren başlayacak son 3 dağlık etabında sarı mayo rekabetini tırmanışçılar arasında geçecektir. Ve bu sefer takım stratejileri sarı mayoyu alabilmek için sprinter stratejilerinden ciddi bir rekabet ile Dağ etaplarına yönlenecekler.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın