Pieter Weening’den İtalya Turu 9.Etapta Kaçışın Zafer Perdesi

18/05/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Giro’nun 9.uncu etabını, günün uzun soluklu kaçış grubunda yer alan, Orica Green-Edge takımının 33 yaşındaki tecrübeli ismi Pieter Weening kazanırken, kaçışın diğer ismi Davide Malacarne (Team Europocar) ikinci, Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) üçüncü oldu.

 
Giro’nun 9.cu etabına, deniz seviyesinden 15 metre yükseklikte yer alan, Lugo’dan başlayan sporcular 1538 metre yüksekliğindeki Sestolo’da etabı tamamladılar. 172 kilometrelik uzunluğu olan etapta, bir tane sprint kapısı ve üç tane de tırmanış kapısı geçildi. Profilin 98.kilometresine kadar düz bir yolda pedal basan sporcular, yarışın kalan kilometrelerini tırmanış bölümlerinden oluşan yolda tamamladılar. 98.kilometrede artan eğim ile birlikte tırmanışa geçen mücadelede, etabın 123.kilometresinde yüksekliği 704 metre, uzunluğu 13.2 kilometre, eğim derecesi de %3.8-%9 arasında değişen zorluk seviyesi 3.kategori olan Cippo Di Carpegna tepesine ulaştılar. Daha sonra inişe geçilmesiyle 140.kilometrelerde 403 metreye inen kafile, ikinci tırmanış noktası olarak belirlenen ve zorluk seviyesi 4 olan, 689 metre yüksekliğindeki Rocchetta Sandri tepesini tırmandılar. Ufak bir inişin ardından yeniden eğimin artması sonucu bitiş çizgisinin de yer aldığı, yüksekliği 1538 metre zorluk seviyesi 2 olan Sestola tırmanışını gerçekleştiren sporcular zirve bitişiyle birlikte etabı tamamladılar.

Giro2014-profil-09
Giro d’İtalia’da ,dün değişen genel klasman sıralaması sonucu BMC takımının tecrübeli sporcusu Cadel Evans, Giro’nun 9.etabı olan 172 kilometrelik Lugo-Sestolo etabına “Pembe Mayo” ile başladı. Türkiye saatiyle 13:50’de başlayan yarışta ana grup 42.ci kilometreye kadar olan ataklara karşılık verirken ilk kaçış grubu 14 sporcudan oluşarak yarışın 43.cü kilometresinde gerçekleşti. Yarışın 60.cı kilometresinde ana grup ile kaçan grup arasındaki fark 4 dakikalara kadar çıktı. Ana grubun tempoyu artırmaması sonucu kaçanlar ile arasındaki fark 90.cı kilometrede 6 dakika 30 saniyelere kadar yükseldi. 123.cü kilometrede bulunan ilk tırmanış noktasını kaçış grubundan Jonathan Alejandro Monsalve (Squadre İnvitate) ilk geçen sporcu olurken Eduard Vorganov (Katusha) ikinci, Davide Malacarne (Team Europocar) üçüncü geçen sporcu oldu.

 

Giro9-kaçışgrubu
Geriye kalan 20 kilometrede, “Pembe Mayo” sahibi Cadel Evans’ın takımı olan BMC’nin öne gelmesiyle, artan tempoyla birlikte kaçış grubu arasındaki fark 3 dakikalara kadar geriledi. 2.tırmanış noktası olan Rocchetta Sandri’ye yaklaştığımız sıralarda, kaçış grubunda yer alan Orica Green-Edge takımından 33 yaşındaki sporcu Pıeter Weening’in gerçekleştirmiş olduğu atakla farkı 30 saniyeye çıkararak, ikinci tırmanış noktasından geçen ilk sporcu oldu. Kaçış grubunda yer alan bir diğer isim olan Davide Malacarne temposunu artırarak, yarışı lider götüren Pıeter Weening’ı son 15 kilometrede yakaladı. Pieter Weening’in ve Davide Malacarne’nin yarışı lider götürdüğü sıralarda Cadel Evans’ın da içinde olduğu ana grup ile arasındaki fark 4 dakikalara ulaştı.

 

Son 4 kilometreye girildiğinde Rigoberto Uran ve Cadel Evans’ın birbirini kollamasını fırsat bilen, genel klasmanda Cadel Evans’ın 50 saniye gerisinde 10.cu sırada yer alan AG2R La Mondiale takımının lideri Domenico Pozzovivo’dan bir atak geldi. Bardiani Valvole CFS-İnox takımından Enrico Barbin ile bir süre yollarına devam eden ikiliden, Pozzovivo’nun temposunu artırması sonucu Enrico Barbin tempoya ayak uyduramadı ve ana gruba tekrar dahil oldu. Son kilometreye girildiğinde, yarışın lider ikilisinden Malacarne’nin hemen arkasında yer alarak avantajlı bir konumda olan Pıeter Weening ile Davide Malacarne arasında müthiş bir çekişme yaşandı. Yer kapma mücadelesi sonucu neredeyse durma noktasına gelen final mücadelesinde, Davide Malacarne’den son 150 metrede bir atak geldi. Avantajını kaybetmeyen ve Davide Malacarne’nin hemen arka tekerleğinde bulunan Pıeter Weening son 50 metrede David Malacarne’nin arkasından çıkarak yaptığı atak sonucu etabı kazanan isim oldu. İkilinin 42 saniye gerisinden gelerek üçüncü olan Domenico Pozzovivo, bu sonuçla genel klasmanda 10.cu sıradan 4.cü sıraya yükselirken, Cadel Evans “Pembe Mayo”sunu korudu. Yarın dinlenecek olan sporcular 20.05.2014 tarihinde Giro’nun 10.cu etabı olan 173 kilometrelik Modena’dan Salsomaggiore’ye pedal basacak.

 

Giro9-2014finiş

Giro d’italia 9.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 4:25:51
2 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
3 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:42
4 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:01:08
5 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
8 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
9 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
10 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
11 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
12 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
13 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
14 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
15 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
16 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
18 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
19 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
20 Ivan Basso (Ita) Cannondale
21 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
22 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
23 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
24 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
25 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo
26 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
27 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 0:01:25
28 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:01:36
29 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:01:41
30 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
31 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
32 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
33 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
34 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
35 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:01:46
36 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:01:52
37 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:02:01
38 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:05
39 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:02:20
40 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
41 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:02:35
42 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:02:46
43 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
44 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:02:49
45 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
46 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:03:24
47 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:03:53
48 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
49 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
50 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
51 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:04:27
52 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:04:43
53 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:05:05
54 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
55 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida
56 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano 0:05:45
57 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
58 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
59 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
60 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo
61 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
62 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
63 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 0:07:53
64 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF
65 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:08:07
66 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
67 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
68 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
69 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
70 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
71 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team
72 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
73 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:09:15
74 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:10:02
75 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
76 Philip Deignan (Irl) Team Sky
77 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
78 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
79 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
80 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
81 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
82 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
83 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:11:49
84 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
85 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
86 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
87 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:12:37
88 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 0:12:43
89 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 0:12:54
90 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:15:28
91 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
92 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
93 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
94 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
95 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
96 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
97 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
98 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team
99 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
100 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano 0:17:53
101 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 0:18:17
102 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:19:35
103 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
104 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
105 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
106 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
107 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
108 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:20:56
109 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
110 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
111 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
112 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
113 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
114 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
115 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team
116 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
117 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
118 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
119 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team
120 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
121 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
122 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
123 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
124 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
125 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
126 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
127 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
128 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
129 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
130 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
131 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
132 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 0:21:17
133 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 0:21:42
134 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:22:02
135 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
136 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
137 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr 0:22:29
138 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
139 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
140 Elia Viviani (Ita) Cannondale
141 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
142 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
143 Moreno Moser (Ita) Cannondale
144 Michel Koch (Ger) Cannondale
145 Ben Swift (GBr) Team Sky
146 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
147 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
148 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
149 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
150 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
151 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
152 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team
153 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
154 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
155 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
156 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
157 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
158 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
159 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge
160 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
161 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
162 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
163 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
164 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
165 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
166 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
167 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
168 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
169 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo
170 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
171 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
172 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol
173 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team
174 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
175 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
176 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
177 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale
178 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF
179 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
180 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge 0:23:10
181 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
182 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
DNF Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling Team
DNS Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo

 

9.Etap Sonunda Genel Sıralama:

1 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 38:49:34
2 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:00:57
3 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 0:01:10
4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:20
5 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:01:31
6 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team 0:01:39
7 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida 0:01:43
8 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:01:44
9 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:45
10 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing 0:01:49
11 Ivan Basso (Ita) Cannondale 0:02:01
12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:02:56
13 Wout Poels (Ned) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:03:03
14 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol 0:03:41
15 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:03:45
16 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:25
17 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp 0:04:30
18 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:04:36
19 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:36
20 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky 0:05:42
21 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli 0:05:46
22 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:06:35
23 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:06:36
24 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team 0:06:37
25 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr 0:07:52
26 Jarlinson Pantano (Col) Colombia 0:08:00
27 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:08:12
28 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:08:27
29 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:08:53
30 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 0:09:48
31 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia 0:10:06
32 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge 0:10:16
33 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano 0:11:43
34 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:13:41
35 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:14:05
36 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano 0:14:09
37 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:14:39
38 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo 0:14:59
39 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:16:28
40 Pawel Poljanski (Pol) Tinkoff-Saxo 0:17:41
41 André Cardoso (Por) Garmin Sharp 0:18:07
42 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 0:18:37
43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:22:06
44 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team 0:22:20
45 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 0:23:15
46 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:39
47 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:23:46
48 Dario Cataldo (Ita) Team Sky 0:23:59
49 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 0:24:17
50 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge 0:25:20
51 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:27:38
52 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli 0:29:27
53 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:30:08
54 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo 0:30:21
55 Romain Sicard (Fra) Team Europcar 0:31:01
56 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:31:23
57 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing 0:31:30
58 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:31:56
59 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani-CSF 0:33:08
60 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol 0:33:34
61 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:34:59
62 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 0:35:17
63 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo 0:37:03
64 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia 0:37:36
65 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha 0:38:27
66 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF 0:38:41
67 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr 0:39:12
68 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 0:39:13
69 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli 0:40:39
70 Jonathan Monsalve (Ven) Neri Sottoli – Yellow Fluo 0:41:05
71 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:41:33
72 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team 0:42:15
73 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia 0:43:10
74 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida 0:43:37
75 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing 0:43:52
76 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 0:44:47
77 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team 0:45:09
78 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:46:42
79 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:47:18
80 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 0:47:26
81 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:47:53
82 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:48:16
83 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing 0:48:29
84 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia 0:48:59
85 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team 0:49:25
86 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:50:59
87 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:51:40
88 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp 0:52:55
89 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 0:53:12
90 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:53:18
91 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr 0:54:37
92 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:55:16
93 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge 0:55:52
94 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia 0:56:17
95 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky 0:56:30
96 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF 0:56:49
97 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing 0:57:13
98 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia 0:57:22
99 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:57:27
100 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida 0:57:35
101 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:57:39
102 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli 0:58:16
103 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF 0:58:20
104 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale 0:58:31
105 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol 0:58:42
106 Oscar Gatto (Ita) Cannondale 0:58:45
107 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 0:58:48
108 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
109 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:59:45
110 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:00:28
111 Enrico Barbin (Ita) Bardiani-CSF 1:02:54
112 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:03:35
113 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 1:03:40
114 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 1:03:41
115 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
116 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1:03:48
117 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp 1:03:54
118 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 1:03:59
119 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 1:05:01
120 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:06:22
121 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:08:10
122 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 1:08:22
123 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 1:09:04
124 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale 1:09:06
125 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 1:09:17
126 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha 1:09:42
127 Moreno Moser (Ita) Cannondale 1:10:05
128 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani-CSF 1:10:39
129 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 1:11:12
130 David Tanner (Aus) Belkin Pro Cycling Team 1:11:15
131 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar 1:12:38
132 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo 1:13:27
133 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 1:13:49
134 Jos Van Emden (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:14:05
135 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 1:14:23
136 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 1:15:18
137 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 1:16:20
138 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing 1:18:13
139 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF 1:18:20
140 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 1:18:22
141 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 1:18:28
142 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 1:18:52
143 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano 1:19:40
144 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 1:19:59
145 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 1:21:37
146 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
147 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 1:21:39
148 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF 1:22:33
149 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 1:22:49
150 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 1:23:13
151 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 1:23:15
152 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo 1:23:47
153 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing 1:24:07
154 Daniele Ratto (Ita) Cannondale 1:24:24
155 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr 1:24:27
156 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing 1:24:54
157 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 1:25:03
158 Elia Viviani (Ita) Cannondale 1:26:03
159 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr 1:26:18
160 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 1:27:04
161 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 1:27:08
162 Rick Flens (Ned) Belkin Pro Cycling Team 1:27:35
163 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 1:27:43
164 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli 1:27:44
165 Daniele Colli (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:27:47
166 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia 1:28:28
167 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 1:28:41
168 Ben Swift (GBr) Team Sky 1:28:54
169 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli – Yellow Fluo 1:29:16
170 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing 1:29:42
171 Mitchell Docker (Aus) Orica Greenedge 1:29:49
172 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr 1:29:53
173 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano 1:31:33
174 Michel Koch (Ger) Cannondale 1:34:30
175 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano 1:38:27
176 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF 1:41:25
177 Christopher Sutton (Aus) Team Sky 1:44:48
178 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge 1:47:13
179 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr 1:48:54
180 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol 1:49:00
181 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 1:50:59

 

Murat Çiftci
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın