Philippe Gilbert Yeni Sezonu Tour Down Under ile Açacak

16/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2012 Dünya Yol Şampiyonu Philippe Gilbert, 2013 sezonunun açılış yarışı olarak Tour Down Under’a katılacak. Bu yıl, Tour Down Under’ı kazanma hedefi ile start alacağını belirten Gilbert’in geçen sezon ki, sezon başı formsuzluğuna karşı, bu kez sezonun başından işi sıkı tutmayı hedeflediği anlaşılıyor. 2008 Tour Down Under’da Dağların Kralı mayosunu kazanan Belçikalı bu kez lider mayoyu istiyor.

 

2011 sezonunda klasikleri yakıp kavuran ve 2011’in taçsız klasikler kralı olarak adlandırılan Gilbert, 2012’de sessiz, olaysız ve sakin başladığı sezonu Vuelta’da kazandığı iki etap galibiyeti ile hareketlendirip, son olarak da suskunluğunu Hollanda’daki Dünya Şampiyonu ünvanını kazanarak bozmuştu. Geçtiğimiz sezon BMC’ye transfer olan 2011 klasiklerinin taçsız kralı, bu sezon hızlı başlamayı hedefliyor. Bu yıl yarışlarda taşıyacağı Dünya Şampiyonu Mayosunun hakkını verip, BMC takımından önlerde görülmesi de bekleniyor. Elbette Gilbert’in yarış takviminde, 100. yılını kutlayacak olan Fransa Bisiklet Turu da bulunuyor.

 

Belçikalı yıldızın, bu sezonki performans değerlendirmesi için eleştirmenler ve tabii ki fanatikleri, onu ilk olarak 20 Ocak’ta başlayacak olan Tour Down Under ile izleyecekler.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın