Peter Velits BMC Takımına Transfer Oldu

10/08/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

2012-2013 sezonları olmak üzere iki sezon Omega Pharma QuickStep takımında yer alan Slovak sporcu Peter Velits, yeni sezon için BMC Racing Team ile anlaştı. 2012 Slovakya Zamana Karşı Şampiyonu ve 2012 Tour of Oman galibi Peter Velits, 2012 takım zamana karşı dünya şampiyonasında, dünya şampiyonu olan Omega Pharma QuickStep takım kadrosunda yarışmıştı.İki sezonluk sözleşmesi sona eren 28 yaşındaki sporcu, önümüzdeki sezon Amerka takımı BMC renklerinde yarışıyor olacak.

 

 

Zamana karşı ve sprint denince, yakın zamanda dünyanın en iyi takımı HTC-Columbia akıllara geliyor. Peter Velits, 2010-2011 sezonlarında muhteşem takımın bir parçası olmuştu. Velits, zamana karşıda ki yeteneği yanı sıra tırmanışlarda da etkili olan Velits, 2010 Vuelta a Espana genel sıralama üçüncülüğü ile dikkatleri hayli üzerine çekmişti. 2010 Vuelta ikincisi, Ezequiel Mosquera’nın aldığı UCI cezası ve derecelerinin silinmesi ile Velits, 2010 Vuelta genel sıralama ikinciliğini kariyerinde bulunduruyor. BMC’ye transfer haberinde, gelişmelerin Peter Velits’in ikiz kardeşini de kapsayıp kapsamayacağı merak ediliyordu. BMC takımının Martin Velits için her hangi bir açıklaması olmadı. Önümüzdeki günlerde, Martin Velits de Omega Pharma QuickStep takımından BMC’ye geçebilir.

 

 

Peter Velits, transfer açıklamasında; “Herkes, BMC takımının dünyanın en iyi takımlarından biri olduğunu biliyor. Sadece sporcuları ile değil, takım desteği ve elipmanların kalitesi olarak da. Ben gerçekten, önümüzdeki sezon takıma katılacağım için çok mutluyum. Bu takım ile sporumu geliştirmek istiyorum. Bu mümkün görünüyor çünkü, yeni antrenman sistemlerini yeni ekipmanlarla öğrenebileceğim. Özellikli bir hedefim yok, o yarışı kazanırım, bu yarışı alabilirim demiyorum. Sadece gelişmek istiyorum.” dedi.

 

 

BMC Takım Yöneticisi Jim Ochowicz, “Peter, bir çok seviyedeki yarış geçmişine sahip. Takım içi görev olaraksa, takıma zamana karşı gücünü ve tırmanışlardaki yeteneğini katacak.” dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın