Peter Sagan Üç Yıllığına Alberto Contador’un Takımı Tinkoff-Saxo’ta

09/08/2014  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

Ocak ayından beri  Tinkoff-Saxo unun yatırımcısı Rus işadamı Oleg Tinkov  ile konuşan  Slovak  sporcu Peter Sagan  Tinkoff-Saxo ile üç yıllık sözleşme imzaladı ve 2015 yılında WorldTour ekibinin takım kadrosunda yer alacak.

Cannodale takımın sporcusu Maciej Bodnar ve Peter  Sagan’ın kardeşi, Juraj Sagan ile de üçer yıllık sözleşme imzalayarak bu sene Fransa Turunda kaval kemiği kırılarak yarışı terk eden 2007 – 2009 Tour de France,  2008 Giro d’Italia, 2008 Vuelta a España Şampiyonu  İspanyaol Alberto Contador’un takımı Tinkoff-Saxo’ a gelmiş olacaklar.    Bu arada Contadorun bu sene  İspanya Turna da katılması henüz tam bir netlik kazanmaması na rağmen bu olasılık olasılık giderek azalıyor.

peter sagan

 

Yıl boyunca Astana ve Alonso projesi gibi bir çok takıma gideceği söylentileri dolaşan Sagan’ın attığı bu imza ile bu dedikodular artık son bulşmuş görünüyor.

İmza sonrasında Tinkoff-Saxoun takım menajeri  Bjarne Riis  Sagan için “Peter hiç şüphesiz şu an bisiklet en büyük yeteneklerden biri ve zaten büyük yaptıkları ile bisikletin büyük isimlerinden biri olduğunu kanıtladı. Ondaki  çok belirgin olan bu kazanma arzusu ve  yeteneği şüphesiz bize bir çok zaferler kazandıracaktır .” dedi

“Şahsen benim için de Peter ile çalışmak heyecan verici olacak ”  diyen Riis  “Onda  gerçekten büyük bir yetenek var  ve gerçekten çok güçlü ama benimde onda şimdiye kadar gördüğüm bu  potansiyelden çok daha fazlasının olduğuna. Onun  hala tam gücünü optimize etmek için bisikletin  taktik yönleri hakkında öğreneceği çok şey var ama biz onu bu yönde daha da geliştirmeye yardımcı olabilecek  kabiliyette olduğumuza inanıyorum.”

“Gelecek yıl sezon boyunca büyük zaferler kazanacağımız yarışlar için  Sagan’ı destekleyecek  çok güçlü bir ekip olacak .” diye konuşmasına ekeledi.

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın