Peter Sagan, 2013 Milan – San Remo’ ya Kilitlendi

28/12/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Geçtiğimiz yılki Milan San Remo yarışında 4. olan Peter Sagan, 2013′ teki ilk hedefi olarak, Milan – San Remo klasiğine odaklandı. Ancak Sagan, Paris – Roubaix ve Floransa’ da yapılacak Dünya Şampiyonasında kazanma iddasıyla yarışmayacak.

 

Bir İtalyan gazetesine açıklamalarda bulunan Slovakyalı bisikletçi, 13 Ocak’ taki Cannondale Pro Cycling Team’ in sunumu ve aynı zamanda sıcak hava antrenmanları için Los Angeles’a gideceğini söyledi. Liquigas’ ın sponsorluktan çekilmesinin ardından Cannondale’ in takımı kendi başına oluşturma kararı almasıyla 13 Ocak’ ta takım, resmi olarak yeni adını almış olacak.

 

Peter Sagan, 2010 yılında profesyonel olduktan sonra toplamda 36 tane yarış kazanmasının yanı sıra, 2012 Tour de France’ ta yeşil mayoyu ve 3 etap galibiyeti elde etti. Genç yetenek bu özellikleriyle daha önce 7 kez Milan – San Remo’ yu kazanan Eddy Merckx’ e benzetilmesiyle ilgili konuşan Sagan, ” Merckx’ e benzetilmek hoşuma gidiyor. Ancak kimin benim en büyük rakibim olduğunu söylemek zor. Birçok farklı türde kişilerle karşılaştırılıyorum, ama hepsini yenebilirim.” dedi.

 

 

Peter Sagan, 13 Ocak’ taki takım sunumunun ardından, Arjantin’ e doğru yolculuğa çıkacak ve Tour de San Luis’ de yarışacak. Yarış sırasında ise 26. Ocak’ ta 23. yaşına basmış olacak. Yarış hakkında açıklamalarda bulunan Sagan, ” Gerçek br yarış olacak. Tom Boonen ile büyük savaşa girişeceğiz. San Luis’ den sonra ise Tour of Oman, Tirreno – Adriatico, Milan – San Remo, Tour of Flanders, Ghent Wevelgem ve Amstel Gold Race’ te yarışacağım.”

 

Daha önce de 2013 sezonunda bahar klasiklerinde Cannondale için liderliğe hazır olduğunu söyleyen Sagan, ” Milan – San Remo ilk hedefim. Çünkü ilk klasik yarış. Flanders ve Roubaix’ i de kazanmak hayallerimin arasında. Tabiki Dünya Şampiyonluğu’ nu da kazanmak isterim ancak bu yıl Floransa’ da ki parkur benim için oldukça zor.” dedi.

 

Ancak şaşırtıcı olaraki  eski bir Gençler Dağ Bisikleti Dünya Şampiyonu olan Slovak yıldız, Paris – Roubaix’ te yarışmaktan hoşlanmadığını söyledi. Sebebini ise bisiklet üzerindeki oturuş pozisyonu olarak gösterdi. Sagan’ ın bisiklet üzerindeki oturuş pozisyonuna baktığımızda biraz yüksek ve öne doğru oturduğu göze batıyor. Bu da arnavut kaldırımı yolda dengesinin iyi olmasını engelleyecek bir durum. Sagan bu poziyonu değiştireceğini söylese de önümzdeki bahardan önce böyle bir çalışma yapmayacağını söyledi. 

 

Profesyonel olduğundan beri sürekli yükselen bir grafikle spor yaşantısını sürdüren Sagan, önümüzdeki sezona da iddali bir şekilde geliyor. Genç bisikletçiyi önümüzdeki yıllarda daha büyük başarılarla görmemiz hiç de şaşırtıcı olmaz. 2013′ te hedeflerine ulaşabilecek mi bunu hep birlikte göreceğiz. 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın