Peter Sagan, 2013 Klasiklerinde Cannondale İçin Liderliğe Hazır

16/11/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

22 yaşındaki Slovak bisikletçi aynı hataları artık yapmayacağını söyledi. Zorlu geçen 2012 sezonun ardından bazı açıklamalarda bulunan Sagan, artık yeni bir isme sahip olan Cannondale Pro Cycling Team için 2013 yılındaki bahar klasiklerinde liderlik görevini üstleneceğini söyledi.

 

 

Takımdan ayrılanlar için ve Liquigas’ın takımın sponsorluğundan çekilmesinin ardından önümüzdeki sezon için daha fazla baskı hissedip hissetmediği ile ilgiyi soruya cevap veren genç Slovak, ” Sorumluluk almaktan korkmuyorum.”

 

” Hala öğreneceğim çok şey var ama bu sporda kendi yerimi de öğrendim. Takım lideri olmaktan dolayı endişelenmiyorum ve kötü sonuçlar alınca baskı altında kalmaktan da çekinmiyorum. Bu tarz şeyler bisikletin kolay kısmı. Zor kısım ise kazanmak.”  dedi.

 

Açıklamalarına devam eden Sagan, Vincenzo Nibali’nin Astana’ya transferi hakkında da konuştu. ” Vincenzo’nun gitmesi beni üzdü. Çünkü aramız çok iyidi ancak onun kararına saygı duyuyorum ve takımımız gerçekten çok güçlü. 2013 sezonunda iyi yerlerde olacağımızdan eminim. Takım, İvan Basso’nun liderliğinde ve Elia Viviani, Moreno Moser, Fabia Sabatini gibi sprinterler ile birlikte üst sıralardan yer alacaktır.” dedi.

 

 

Tour de France’da yeşil mayoyu elde etmesinin ardından gelecekte genel klasman için de mücadele etmek istediğini söyleyen Sagan, şu anda Klasik yarışlar üzerine yoğunlaştığını şu anki kondisyonunun Klasikler için yeterli olduğunu söyledi.

 

” Millan – Sanremo’da 4. oldum, Gent – Wevelgem’ de 2., Tour of Flanders’te 5. ve Amstel Gold’da ,se 3. oldum. Evet henüz hiçbirinde ilk sırada yer alamadım ama, elde ettiğim dereceler de çok kötü değil. Klasik yarışlar diğer yarışlara oranla çok daha karışık ve deneyim gerektiriyor. Aslında yaptığım hatalardan dolayı mutluyum çünkü onlardan çok ders çıkardım. Ayrıca parkurları daha iyi öğrendim ve nerde ne zaman ne yapmam gerektiğini de anladım. Aynı hataları tekrarlamayacağım.” dedi.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın