Petacchi ve 2012 Sezonu Hedefleri

28/12/2011  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

Petacchi 2012 sezonu hedefleri ve değerlendirmesinde merak edilenleri açıkladı. Lampre – ISD takımının ilk takım kaptanı olarak Petacchi sezonun açılışını yapacak. Programına Tour Down Under’ı seçen Petacchi 4 Ocak 2012’de Avusturalya’ya uçacak. Tour Down Under yarışını yarış listesine seçen tecrübeli sprinter bu yarışı seçme sebebi olarak, “Bir çok ülkenin yollarında yarıştım. Ancak daha önce hiç Avusturalya’da yarışmadım bu değişik ve yeni bir macera olacak. Bu sezon özellikle Milano-Sanremo klasiği zaferini hedefliyorum. İyi bir takım ile desteklenerek, formda olabilmek adına bu sezon yarışlara erken başladım. Böylelikle takım arkadaşlarımı da daha iyi tanıyabileceğim.” dedi.

 

Sizi sprintte destekleyecek olan sporcular kimler olabilir? sorusuna, “Bu sezon sprint treni önemli olacak ve takıma bu stratejide sözleşme imzalayarak kadroya dahil ettikleri sporcular için teşekkür ederim. Ekipte son yıllarda çalıştığım Hondo ve Bole’ye ek olarak Vigano, Cimolai, Graziato gibi üst düzey ve yarışlarda hızlı olabilen sporcular olacak. Takım bu yıl Ukrayna’dan sprintte iyi olan birkaç sporcu ile anlaşma imzaladı. Bu sporcular da sprintte başarılı sonuçlar elde edilecek.” dedi. 

 

İtalyan sprinter hakkında en merak edilen yan ise 2012 için hedeflerinin ne olduğu. Petacchi; “Şuan için bütün odaklanmam Milano – Sanremo başarısı üzerine. Sonrasında ise klasik yarışlarda başarı hedefliyorum. Bunun için de moralimi yüksek tutup, başarıya ulaşmak için çalışacağım.”dedi. Klasikleri hedef belirleyen ünlü sprinterin bu yorumu acaba büyük turlarda ön planda olmayacak mı? Başarı hedefleri içerisinde neden büyük turların adı geçmedi merakını uyandırıyor. Giro yada Fransa Turu için hedef düşünmüyormusunuz? sorusuna Petacchi; “Fransa Bisiklet Turu için biraz daha fazlasını istiyorum. 2010 yılından beri gelen anılarım henüz çok taze ve çok güçlü. 2 etap zaferi ve yeşil mayo deneyimimi tekrarlamak istiyorum. Giro d’italia’dan ise vazgeçmek kolay değil, elbette her İtalyan bisikletçinin hayalidir. “

 

Scarponi ve Fransa Bisiklet Turu için; “Michele için en iyi olanı kendisinin değerlendirebileceğini biliyorum. Ve biliyorum ki o en iyi seçimi yapacaktır. Neyse, yarışda onu detekleme konusunda bir sıkıntı yok. 2011 Giro d’italia’da da desteklemiştim.”dedi.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın