Paris-Roubaix 2013 – Son Gün Haberleri

06/04/2013  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Velodromda…

 

Bu Pazar öğleden sonra, Paris-Roubaix’de yarışacak bisikletçiler, her zaman olduğu gibi, Roubaix velodromunun 1943’ten beri kazananları karşılayan finiş çizgisinde beklenecekler. Ancak, André Pétrieux’un adını taşıyan pistin yanında, Eylül ayında yepyeni bir bisiklet stadyumunun açılış töreni yapıldı ve stadyuma, Fransa’nın kuzeyinden gelen ve aynı zamanda Trouée d’Arenberg arnavut kaldırımlı bölümünü keşfetmiş olan, eski dünya şampiyonu Jean Stablinski’nin anısına, “Le Stab” ismi verildi. Bisiklete adanan ve Şubat ayında Fransa yol şampiyonasına da ev sahipliği yapmış olan bu yeni etkinlik alanı, bu kez kapılarını gazeteciler için açacak, çünkü Pazar günü basın odası orada bulunacak. 200 adet ulusal ve uluslararası medya organizasyonunu temsil eden 600’den fazla basın kartı, yarışın haberini yapacak olan gazetecilere ve fotoğrafçılara dağıtılacak.

 

 

Klasiklerin Kraliçesi, NBC Sports’tan Canlı Olarak Yayınlanacak

 

Paris-Roubaix, 4 saat boyunca aralıksız bir gösteri izleme imkanı sunan nadir spor olaylarından biri. Bu yıl, yarışın görüntülerine 186 ülkede, 31 TV kanalından ulaşılabilecek. 2012’de 15. gelerek ülkesini en iyi şekilde temsil eden Taylor Phinney’nin performansını takip edecek olan milyonlarca izleyiciye sahip Amerikan kanalı NBC’nin de aralarında olduğu 26 kanal, yarışı canlı olarak yayınlamaya karar verdi. Fransız izleyiciler ise, Kuzey’in Cehennemi konusunda uzmanlık yapmış olan iki yarış bilgininin değerlendirmelerinden yararlanma fırsatı bulacaklar. Kuzey Fransa’dan Cédric Vasseur 1 numaralı motor üzerinde ilk savaşını verirken, Roubaix’de 1992’de ve 1993’te kazandığı iki zaferde de Gilbert Duclos-Lassalle’in sportif sirektörlüğünü yapmış olan Roger Legeay, Thierry Adam’la beraber yorum kabininde bulunacak. Dahası, geçirdiği kazadan sonra iyileşme döneminde olan Laurent Jalabert de, zaman zaman telefonla yayına bağlanarak yarışa dair analizlerini paylaşacak ve yorumculuk görevini yerine getirecek. Son olarak bisiklet severler, canlı yayın öncesinde ve gün boyunca yarışla ilgili son gelişmeleri takip edebilmek için, yarışın resmi web sitesi letour.fr‘yi ziyaret edebilir ya da www.twitter.com/roubaixcourse adresindeki son dakika haberleri bölümünden faydalanabilirler.

 

Paris-Roubaix Challenge: 3 Parkur ve Arnavut Kaldırımlı Yollar

 

Her yıl, Paris-Roubaix’nin arnavut kaldırımlı yolları dünyanın dört bir yanındaki TV izleyicileri tarafından hayranlıkla izleniyor. 2011 ilkbaharından beri, amatör bisikletçiler de, bu yıl profesyonellerin yarışından bir gün önce -6 Nisan’da- koşulacak olan Paris-Roubaix Challenge’ın bir parçası olarak, elit yarışçılar gibi ayaklarına bisiklet ayakkabılarını geçirip yarışın bu zorlu yollarında sarsılma şansına sahipler. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan bu yarış için, hem en iyi yarışçıları hem de teknikleri konusunda onlar kadar emin olmayan bisikletçileri tatmin etmek adına üç parkur hazırlandı. Roubaix’nin çevresinde biri 70 km, diğeri 153 km uzunluğunda olmak üzere iki parkur kuruldu. Kendilerini üst düzey zorlukta denemek isteyenler ise, 27 bölümden oluşan ve 52.6 km’si profesyoneller tarafından da kullanılan arnavut kaldırımlı 170 km’lik Busigny yollarında ter dökmek için sıraya girecekler. Bu üç farklı parkurda toplamda 2000’in üzerinde bisikletçinin savaş vermesi bekleniyor. Haberler ve gerekli bilgiler için www.parisroubaixchallenge.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

70 km’lik parkur

 

153 km’lik parkur

 

170 km’lik parkur

 

Kaynak: A.S.O.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın