Paris Nice’de Gastroenterit Krizi

07/03/2012  //     //  Yol Bisikleti Haberleri

 

 

Dün 3.etap başlamadan önce RadioShack Nissan Trek adına açıklama yapan Takım Direktörü Alain Gallopin, Akut Gastroenterit rahatsızlığı sebebi ile Andy Schleck’in 3.etapta start alamayacağını açıklamıştı. 2012 Paris Nice şanssızlığı hastalık bugün de 3 sporcuyu daha gruptan ayırdı. Sporcular arasında büyük problem haline gelen Gastoentreit sebebiyle mide sıkıntısı çeken, kusma,ishal ve yüksek ateşe maruz kalan isimler yarışı terk etmek zorunda kaldı.

 

Bugün 4.etabı Briva la Gaillarde’den start alan Paris Nice’de 167 sporcu etaba başladı. Startta yer almayan Jan Bakelants ve Joost Posthuma yine Andy Schleck’in takımı RadioShack Nissan Trek takım kadrosunda katılmışlardı. Paris Nice’de Gastroenterit sebebiyle en çok zarar gören şanssız takım RadioShack Nissan Trek’in sporcu sayısı 4,etap başlarken 5’e düştü.

 

Aynı şekilde Gastroenterit sebebiyle bu gün start alamayan BMC takımı sporcusu Taylor Phinney’de Paris Nice’den çekilmek zorunda kaldı.

 

Lotto Belisol Takımı da bu gün 2 sporcusu eksik start aldı. Açıklamalara göre Adam Hansen’in Bronşit, Olivier Kaisen’in de soğuk algınlığı sebebiyle 4.etap 167 sporcu ile start aldı.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın